BAHAR FIRSATI

Hatha Yogada Bahar Fırsatı
Yoga sözcüğü, ” birleştirmek” ve “bağlanmak”, “bir araya getirmek” anlamına gelir. Sanskrit dilinde “Ha” sözcüğü hem olumlu akım (pozitif), hem de güneş; “Tha” sözcüğü ise olumsuz akım (negatif) ve ay anlamına gelmektedir. HATHA YOGA bu iki akımın ya da enerjinin uyumlu birleşimini anlatmak amacıyla verilmiş bir addır.
Yogilere göre insanın sağlığı bu iki enerjinin bedende dengeli bir biçimde seyrine,dolaşımına dayanır. Bu enerjilerden biri dengesini yitirdiğinde bir hastalığın belireceğine inanılır. HATHA yoga sağlıklı yaşamın yolunu gösteren bir yöntemdir. Uygar dünyamızın yapay alışkanlıklarından biraz olsun sıyrılıp doğaya uygun bir yaşantı benimsediğimizde YOGA ile ilerleyeceğimiz bu yeni yaşantımızda sağlık ve zindeliğe ulaşırız.Ayrıca, yoga yapmanın yaşı yoktur; her yaşta rahatlıkla uygulanabilir. Hatha Yoga, yoga kültürünün başlangıcı ve yoga merdiveninin ilk basamağıdır.Aynı zamanda, bir ruhsal ilerleme,bir yol olarak bakmayı düşünmeden,yogayı yalnızca sağlık için yapılan egzersiz olarak görenler, HATHA YOGA uygulamalarıyla, aradıklarını bulabildikler gibi, zamanla ve çalışarak ruhsal gelişmelerine de katkı sağlamaktadırlar.
Bu dersler Sevgili Müge Benli&Çiğdem Merve Ayaydın eşliğinde yapılacak ve sadece 20.- TL + KDV ders ücreti ödenecektir. Bu derse girmek için mK Yoga Merkezine üye olmanıza gerek yok. Bahar ile beraber Yogayı hayatınıza katabilmeniz için bu güzel fırsatı sizlere sunmak istedik. Derslerimize bekliyoruz.

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Salı 18:45 19:45 Müge Benli Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Salı
18:45 - 19:45 - with Müge Benli - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

Biography: 1993 doğumlu; lise eğitimini Kanada’da tamamladı. 2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Yoga ile 2015 yılında tanıştı. 2017 yılında Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Hatha Yoga Hocalık Eğitimi’ni Deniz Bağan ve Taner Uncu ile mK Yoga Merkezinde tamamladı. 2017 yılında Yoga Alliance onaylı 60 saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimi’ni Çelen Arıman ile mK Yoga Merkezinde tamamladı. Müge

1990 İstanbul doğumlu ; lise eğitimini Maltepe Anadolu Lisesinde ,üniversite eğitimini ise Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Şu an özel sektörde üretim planlama ve stok kontrol mühendisi olarak çalışmakta. Yoga ile 2014 yılında tanıştı. 2017 yılında Deniz BAĞAN & Taner UNCU Yoga Alliance onaylı  200 saatlik temel yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı.

Leave your thought