BAŞAK DEEPA YÜKSEL ile ÇOCUK YOGASI UZMANLIK PROGRAMI

BAŞAK DEEPA YÜKSEL LİDERLİĞİNDE 

YOGACİCİ ÇOCUK YOGASI UZMANLIK PROGRAMI

30 SAAT 

Bu programda, Başak hocamızın 20 senelik çocuklarla çalışmaları, Montessori eğitim ekolü ve yoga felsefesi esas alınmış, somatik yaklaşım ile içeriğimiz temellendirilmiştir. Bu sayede, çocuklarla gelişimsel olarak en sağlıklı asana pratiği uygulama ve onları duygusal olarak ta incitmeden ders verme modellerini öğreneceksiniz.

Eğitim sonrasında, zorlandığınız durumlarda Yoga Cici’nin uzman eğitmenlerinin desteğinden ve danışmalığından staj süresince ücretsiz yararlanabileceksiniz.
Her mezunun belirli süre danışacağı bir mentoru olacak. Devam eden hocalarımız tecrübe kazandıkça mentorluk yapmaya başlayabilecekler. Çalışma gruplarına dahil olup organizasyonlarımızda yer alabilecekler.

PROGRAM DETAYLARIMIZ:
– Yoga Pozlarının ve felsefesinin Çocuk Yogası’nda uygulanması teorisi
– Yaş gruplarına göre ders oluşturma ve uygulama
– Yoga oyunları ve oyun oluşturma becerisi
– Etkili nefes çalışmalarının yaş gruplarına göre kullanımı
– Yoga pozları ile hikaye kurgulanması
– Yoga ile duygu ifade etme çalışmaları
– Çocuklara uygun nefes çalışmaları
– Yaş gruplarına göre sınıf idaresi
– Etkili aile iletişim modelleri
– Dersleri zenginleştirecek malzeme kullanımı
– Yaratıcı düşünme ve yazma teknikleri
– Yoga aracılığı ile duygu ifade çalışmaları

Buna ek olarak Başak hoca Somatik Experience açısından travma ve çocuk üzerindeki etkilerinden ve fiziksel deformasyonu olan çocuklarda asana uygulamasından da bahsedecek.

Yoga Cici; Çocuklarla, 1998’den bu yana çeşitli alanlarda ve 2008 yılından bu yana sadece Çocuk Yogası alanında çalışan, 2011 yılından bu yana hocalık eğitimleri yapan Başak Deepa Yüksel’in kurduğu bir hoca oluşumudur.

KİMLER KATILABİLİR? 

Koşulların tamamı sizleri daha donanımlı hocalar olarak mezun etmek için planlanmıştır.

– 200 saatlik yoga hocalık eğitimlerini tamamlamış olanlar.

Mezuniyet için; Bitirme ödevi, kitap okuma ve 5 ders staj.

– En az 6 ay yoga pratiğinden geçmiş olan anneler ve öğretmenler.

Mezuniyet için; Bitirme ödevi, pozlarla ilgili ayrıntılı çalışma yapılması, kitap okuma ve 5 ders staj – (kısıtlı kontenjan ile kabul edilecektir.)

– Çok az ya da hiç yoga yapmamış anneler ve öğretmenler – Eğitim sonrasında 20 ders bir stüdyoda yoga derslerine gitme ya da yogacici eğitmenlerinin açacağı poz ayrıntılarını anlatan kursa katılım zorunluluğu vardır.

Mezuniyet için; Bitirme ödevi, pozlarla ilgili ayrıntılı çalışma yapılması, kitap okuma ve 5 ders staj ve 20 dersin belgelenmesi– (kısıtlı kontenjan ile kabul edilecektir)

Yoga bilmeden yogayı öğretemeyiz. Çocuklar sizi taklit edeceği için sizin pozları ve felsefesini bilmeniz çok önemli. Çocuklarla çalışırken yoga bilmek de yeterli değil. Bunun yanında çocuk iletişimi açısından da donanımlı olmamız gerekir. Teorik bölümde Başak hoca ile ders pratikleri yapacaksınız ve staj dersleriniz de bu alanı destekleyecek.

Kayıt:
Eğitim Merih Kenet Yoga Stüdyosu’nda yapılacaktır. Detaylar için 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonları arayabilirsiniz ya da info@merihkenet.com’a mail atabilirsiniz.

Tarih ve Saatler: 7 – 9 Aralık’18 Cuma-Pazar

Cuma              : 10.00 – 17.00

Cumaretsi      : 12.00 – 17.00

Pazar              : 10.00 – 17.00

 Ücret             : 15 Kasım’a kadar 300.-TL+KDV kaparo alınacak geri kalan kısım eğitim gününde ödenecektir.

Eğitim ücretine Yoga Cici eğitim rehber kitapçığı ve eğitim sırasında kullanılacak tüm materyaller ve eğitim sonrası 1 ay süresince hocalardan mentorlük desteği dahildir.

Sertifikasyon:
Yoga eğitmenleri ve eğitimciler alacakları katılım belgesi ile kolaylıkla kurumlarda ders verebilmektedirler. 300 saate devam edenler için Yoga Alliance onaylıdır.

BAŞAK DEEPA YÜKSEL Hakkında:
Sanat Yöneticisi ve hemşire olan Başak Yüksel 2008’de Yoga Cici’yi kurana kadar TV projelerinde Sanat Yöneticiliği, galerilerde küratörlük ve dergilerde yazarlık yapmış, ardından 2007’de Yoga Eğitmenliği’ni meslek olarak seçmiştir.
19 senedir çocuklarla çalışmaktadır. İlk üniversitesi olan hemşirelik bölümünü okurken Milli Eğitim Bakanlığı projelerinde hemşire olarak çocuklarla çalışmıştır. Sanat Yönetimi okuduğu yıllarda ise sağlık ve sanat bilgileri buluşmuş ve Sabancı Müzesi’nde çocuk atölyeleri yapmıştır. 2000 yılından bu yana çocuklarla, sağlık, sanat ve yoga alanlarında sayısız projede yer almış ve yüzlerce çocuğun yoga yapmasına vesile olmuştur. 2008 yılında Cihangir Yoga’da ilk Çocuk Yogası sınıfını açmış, Çocuk Yogası’nın yaygınlaşmasına öncülük etmiştir. Tüm Türkiye’de 200’ün üzerinde çocuk yogası eğitmeni yetiştirmiştir. Sosyal yardım kuruluşları, okullar ve merkezlerde seminerler ve dersler düzenlemektedir. Milli Eğitim onaylı Eğitmen Eğitimi sertifikasına sahiptir.

Yoga Hocalarına yönelik vermekte olduğu diğer uzmanlık eğitimleri şöyedir;
30 saat Çocuk Yogası temel eğitim
10 saat Anne-Çocuk yogası hocalık eğitimi
10 saat Ergenlik Dönemi hocalık eğitimi
100 saat Yoga Terapi Uzmanlık eğitimi
20 saat Yoga hocaları için Skolyoz için Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Yoga hocaları için 50+ Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 saat Somatik Yoga Uygulamaları Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)
20 Saat Nefeste derinleşme Bütünsel Terapi (ileri seviye uzmanlık eğitimi)

Eğitime Katılanlar Neler Dediler?

Meltem Özertem:

Uzun zamandır yoga yapıyorum. 4 senedir de anneyim. Yogayı hayatın temel ihtiyaçlarından biri olarak gördüğüm için en büyük hayalim oğlumun da olabildiğince erken yaşta yoga yapmaya başlamasıydı. Bu basit düşünce ve hedef ile katılmıştım eğitime. Fakat eğitimin sonunda çok başka bir noktadaydım. Kendi yoga uygulamamı, oğlumla olan ilişkimi ve en önemlisi yetişkin zihnimi sorgularken buldum kendimi. Yetişkin zihinlerimizin huzurlu bir hayatın önündeki en büyük engel olabileceğini düşündünüz mü hiç? Ben bu eğitim sayesinde bunu fark ettim ve çocuk halimi hatırlamayı keşfettim. Çocuğunuz olsun ya da olmasın, daha önce yoga yapmış olsanız da olmasanız da bu eğitime katılmanızı tavsiye ederim. Çünkü sağlıklı toplumlar sağlıklı nesiller yetiştirmekle mümkündür ve çocuk yogası bu yolda kendinize, ailenize, hayatına dokunabileceğiniz tüm çocuklara ve topluma verebileceğiniz en büyük hediyedir. Yoga; hem de çocuk yogası bu derece etkili mi gerçekten diye düşünmüş olabilirsiniz. Başak hoca ile tanışın ve eğitimi tamamlayın, az bile söylediğimi anlayacaksınız!!!

Ayça Damgacı:

Çok sevgili Başak Yüksel hocamız ile yaptığımız eğitmenlik eğitimi sanırım tüm yaşamımız boyunca hatırlayacağımız, öğretici ve en eğlenceli eğitim süreci olarak çoktan kayıtlara geçti bile. Eğitime gitmek üzere 30 yaşında evden çıkıp, akşam dönerken 3 yaşında hissetmek inanılmaz keyifliydi. Ve tabii ki bu hissi canlı tutmayı öğrenmek, bunun için farkında olarak çabalamaya ve öğrenmeye devam etmek sürecin sadece başlangıcı. Çocuklara yoga pozlarını en eğlenceli haliyle öğretmeyi öğrenmek; onların faydalı bir biçimde bedensel aktivite yapmalarına, kendilerine güveni ve saygısı olan çocuklar olarak büyümelerine ve yaşamları boyunca yapacakları tüm aktivitelerde konsantrasyon sağlamalarına ve dolayısıyla bireysel disiplinlerine atılan bir tohum aslında sadece. Ben bunun bir parçası olmaktan hem kendi adıma, hem çevremde ulaşabildiğim ve de ulaşabileceğim tüm çocuklar adına çok mutluyum.

Senem Kıroğlu Nane:

Çocuk yogası eğitimi aldıktan sonra oğlum Can’la beraber yoga yaparak daha kaliteli zaman geçiriyoruz. Onun minik bedeniyle yoga hareketleri yapması, oyunlar içinde hikayelerle yaratıcılığını geliştirmesi çok keyifli. Can; ders sonralarında daha mutlu, kendini iyi ifade etmiş ve rahatlamış oluyor. Yoga hayatımıza girdikten sonra doğanın daha farkında olduk, doğayla daha içiçe olmaya başladık. Yogayı sadece derslerde değil zaman zaman hayatımıza da sokuyor, gördüğümüz herhangi bir şeyde yoga duruşlarıyla ilişki kuruyor yoga hakkında konuşuyoruz. Kendi bedenini, nefesini keşfetmesi ve beraber kaliteli ve yararlı bir şeyler yapmak ikimizi de çok mutlu ediyor. Başak hocama buna vesile olduğu için sonsuz teşekkürler ♥

 

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
7 Aralık 2018 10:00 17:00 Merih Kenet Yoga Stüdyosu
8 Aralık 2018 12:00 17:00 Merih Kenet Yoga Stüdyosu
9 Aralık 2018 10:00 17:00 Merih Kenet Yoga Stüdyosu
7 Aralık 2018
10:00 - 17:00 - with - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu
8 Aralık 2018
12:00 - 17:00 - with - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu
9 Aralık 2018
10:00 - 17:00 - with - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.