Hormon Yoga Terapi Dersi

Hormon Yoga Terapi Ders

Hormon Yoga Terapi, hormon üretimini yeniden aktive etmek ve ilgili bezlerin hormon üretimini etkinleştirme konusunda kişiye destek sağlayan bir çalışma. Şimdilerde doksanlarına yaklaşmış olan Brezilyalı psikolog ve yoga eğitmeni olan Dinah Rodrigues tarafından seçilmiş asanalar ve nefes tekniklerinin farklı bir şekilde uygulandığı bir sistem. Çalışma yoga bilen bilmeyen herkes tarafından uygulanabiliyor.
Hormon Yoga Terapi uygulamasında, yoga asanaları, özel yoga nefes teknikleri, yogada bedenin belli bölgelerine uygulanan kilitler, stres düşürücü bazı teknikler ve yoga nidra (yogik uyku ya da derin gevşeme) harmanlanarak kullanılıyor. Bedende baş bölgesinde bulunan epifiz, hipofiz ana kontrol hormon bezlerinden başlayarak, tiroid, para-tiroid (beden orkestrasının kondüktörü), timus, pankreas, böbrek üstü-adrenalin bezleri ve over-testisler olmak üzere tüm hormon sistemi regüle ve stimüle ediliyor. Hormon Yoga sistemi, az çalışan, dengesiz olan ya da hiç çalışmayan bezleri zaman içinde uyararak çalıştırıyor ve bedenin tümünde denge ve sağlıklı bir ortamın oluşmasını sağlıyor.

Özellikle üreme hormonları ve tiroid beziyle ilgili rahatsızlıkları olanların fayda sağlayabileceği bir ders olmakla birlikte, inatçı bir kilo artışı ya da kilo verememe durumu, göbek çevresinde yağlanma ve kas kitlesinde azalma, libido düşüklüğü, yorgunluk, anksiyete, hassasiyet ve depresyon, uykusuzluk ve düzensiz uyku alışkanlığı, sindirim sorunları, gaz, şişkinlik gibi sorunlar üzerinde de etkisi var.

 

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Perşembe 20:15 21:30 Özgür Turan Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Perşembe
20:15 - 21:30 - with Özgür Turan - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

Doğduğum yıl olan 1975’in Uluslararası Kadın Yılı ilan edilmesiyle birlikte adımı Özgür koymuşlar. Özgürce yaşayan, nefes alan bir kadın olmamı dileyerek…  Bu nedenle kadının her alanda özgürlüğünü ve gücünü önemsiyorum. Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdikten sonra çeşitli yayınlarda muhabirlik ve editörlük yaptım. Yerli bir markanın ve uluslararası bir şirketin basın ilişkilerini yönettim. Kızımın doğumuyla birlikte serbest gazeteci olarak çalışmaya başladım ve sadece yazarak mutlu olduğuma karar verdim. 2013 yılında “Rehberine Kulak Ver” adlı kitabım Yitik Ülke Yayınları’ndan yayınlandı. 2016 Kasım ayında ilk romanım “Su’yun Gölgesi” Yitik Ülke Yayınların’dan çıktı. 

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.