Mat Pilates

Pilates, Joseph Pilates tarafından kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir.Pilates sistemi vücudun her bölümünü çalıştırmaya yönelik farklı aktivitelere uygun egzersizler içerir.

Pilates neden bu kadar etkili ?

Pilates, tüm vucudu kapsayan egzersizler yaratarak ,zihin ve vücudu bir araya getirmeyi amaçlamıştır.Her bir egzersiz nefes, düzgün form ve etkin hareket kalıplarına dikkat edilerek gerçekleştirilir.Pilates, vucudun temelini güçlendirir,dengeyi arttırır, koordinasyonu arttırır ve stresi azaltır. Egzersizler oldukça güvenlidir, zorlayıcı olmayan bir etkiye sahiptir. Doğru hareket etmeyi öğrenmek üzere yoğunlaşan Pilates’in etkilerini günlük hayatınızda hissedebilirsiniz.

Kişiye özel programlar hazırlanabilmektedir.Kişilere özel postürel duruşlar incelenmekte olup, yanlış vücut duruşları pilates egzersizleriyle düzeltilebilmektedir. Pilateste özellikle nefesle karın bölgesini elemanları güçlenerek abdominal kaslar kuvvetlendiğinde vücudunuzun sıkılaştığını ve estetik forma sahip olduğunu görebilmekteyiz. Pilates güç, esneklik, dengeli vücut duruşu ve zarafetle hareket etmek isteyen herkesin ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Ex bir girişimci bıkkın bir sigortacı ve daimi bir spor tutkunuyum ben. 34 yaşımda emin olduğum bir şey var o da bu hayata kaç kez geldim bilemiyorum ama bu seferkini doğru yaşayamaya kararlıyım…

Leave your thought