Güçlen ve Hafifle

Güçlen ve Hafifle!

Yoga’da ne kadar iyi hizalanır ve köklenirsen, zeminle ilişkini sağlam kurar ve güçlü olursan, bir o kadar rahat uzar, esner ve hafiflersin.

Güçlendikçe, hafiflediğin, böylelikle beden, zihin ve ruh üçlüsünde birleşip, özgürleşebildiğin bir pratik yaşarsın.

Dersleri nefes eşliğinde hareketli bir meditasyon niteliğinde “Güneşe Selam Serileri”yle açıp ısınmaya başlayacağız, daha sonra ayakta pozlarla en büyük kas gruplarını çalıştırmanın yanı sıra, bedende köklenme ve güçlenmeyi araştıracağız.
Kalça açıcılarla kendimizi başlangıç seviyede el-kol dengelerine giriş pozlarına hazırlayacağız.
Core bölgesine yönelik kuvvetlendirme çalışmaları ve yine başlangıç seviyede geriye eğilmeler, ters çevrilmeler arasından her ders bir asana detaylı incelenecek.
Öğrenciler kendi bedenlerinin limitasyonlarına dikkat göstererek ve farkındalıkla hareket etmeye teşvik edilecek. Pranayama ve meditasyon sonrası, son dinlenme pozu; Shavasana ile sinir sistemimizi dinlendirerek dersi sonlandıracağız.

Yoga ile 2011 yılında yaptığı bir egzersiz programı sayesinde tanışmasının ardından kişisel hayatında yoga tüm sporların önüne geçmiştir. 2016 yılında hocalık eğitimine Cihangir Yoganın 200 Saatlik Hatha Yoga Hocalık Eğitimi (Yoga Alliance RYT 200) ile Başladı. 2016 yılında İpek Soygür ile İleri Seviye Sekanslama Eğitimini (15 saat) aldı. 2017 yılında David Cornwell ile Nefes Meditasyonu ve Farkındalık Eğitimi tamamladı. Aynı yıl Chris Chaves ve Zeynep Uras Yönetiminde Cihangir Yoga Staj Programına(50 saat) kabul edilerek Cihangir Yoga’da 6 ay süreli Stajer Hoca olarak ders verdi. Staj programını tamamlamasının ardından Cihangir Yoga’da Bade Gül Kılınç’a 6 ay Fırat Tosun’a 2 ay süresince derslerinde asistanlık yaptı. Yine 2017 yılında Uluslararası yoga hocası Dylan Werner ile El-Kol Dengeleri ve Ters Duruşlar üzerine atölye çalışmalarına katılma fırsatı buldu. 2018 yılında Berivan ASLAN SUNGUR’dan Yoga Hocaları için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimini  (30 saat) aldı. Aynı yıl Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik Eğitimini (15 saat) tamamladı. Yoganın kendisinde başlattığı dönüşüm ve farkındalığı her fırsatta verdiği özel ve toplu yoga dersleri ile öğrencilerine yansıtmaya çalışmaktadır. Derslerindeki güçlü, enerjik ve derin fiziksel pratikleri yoga felsefesi ile desteklerken, güç içerisinde yumuşamayı, hareket içinde dinginliği araştırmaktadır.

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.