Nilüfer’le Yoga – Güçlen ve Hafifle

Nilüfer’le Yoga: Güçlen ve Hafifle!

Yoga’da ne kadar iyi hizalanır ve köklenirsen, zeminle ilişkini sağlam kurar ve güçlü olursan, bir o kadar rahat uzar, esner ve hafiflersin.

Güçlendikçe, hafiflediğin, böylelikle beden, zihin ve ruh üçlüsünde birleşip, özgürleşebildiğin bir pratik olmasına niyet ettim Nilüfer’le Yoga’nın.

Dersleri nefes eşliğinde hareketli bir meditasyon niteliğinde “Güneşe Selam Serileri”yle açıp ısınmaya başlayacağız, daha sonra ayakta pozlarla en büyük kas gruplarını çalıştırmanın yanı sıra, bedende köklenme ve güçlenmeyi araştıracağız.
Kalça açıcılarla kendimizi başlangıç seviyede el-kol dengelerine giriş pozlarına hazırlayacağız.
Core bölgesine yönelik kuvvetlendirme çalışmaları ve yine başlangıç seviyede geriye eğilmeler, ters çevrilmeler arasından her ders bir asana detaylı incelenecek.
Öğrenciler kendi bedenlerinin limitasyonlarına dikkat göstererek ve farkındalıkla hareket etmeye teşvik edilecek. Pranayama ve meditasyon sonrası, son dinlenme pozu; Shavasana ile sinir sistemimizi dinlendirerek dersi sonlandıracağız.

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Pazartesi 20:00 21:15 Nilüfer Soyer Ogun Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Perşembe 18:45 20:00 Nilüfer Soyer Ogun Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Pazartesi
20:00 - 21:15 - with Nilüfer Soyer Ogun - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Perşembe
18:45 - 20:00 - with Nilüfer Soyer Ogun - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

8 Ağustos 1974, İzmir doğumluyum. İlk ve orta öğretimi İzmir’de okuduktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. Kariyerime uluslararası bir reklam ajansında müşteri ilişkilerinde çalışarak başladım. Daha sonra pazarlama iletişimi, halkla ilişkiler, etkinlik yönetimi, kültür-sanat ve eğitim alanlarında profesyonel olarak çalıştım. 2011’de kızım Mira’nın doğumunun ardından yogayla tanıştım ve son yedi senedir de yoga hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu. Cihangir Yoga’da asistan hocalık dışında, İzmir Yoga’da ve Merih Kenet Yoga Merkezinde konuk eğitmen olarak farklı temalı dersler, workshop’lar yapıyorum.

Leave your thought