Reformer Pilates

Reformer pilates, özel tasarlanan bir aletle yapılan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan egzersizlerdir.
Reformer pilateste nefes çok önemlidir. Nefes’le beraber hareketleri yapmanız çalışmadan alacağınız verimi arttıracaktır. Ders esnasında pilates hocamız size doğru nefes alma tekniğini öğretecektir.
Reformer pilates aletiyle 100’den daha fazla egzersiz yapabilirsiniz ve bu hareketler hem mental hem fiziksel gelişiminize katkılar sağlar.
Yatarak uygulanan hareketlerde yer çekimi sebebiyle bazen vücut zorlanabiliyor ama reformer pilates aleti ile yer çekimi kuvvetinin etkisi azaltılıyor ve bu tür hareketleri çok daha rahat uygulamanız sağlanıyor.
Reformer pilates aleti ile çalışma şekli; alet işler, vücut çalışır.
Reformer pilates, pelvik taban kaslarını ve alt karın kaslarını güçlendirir. Özellikle doğum sonrası vücudun daha çabuk toparlanması için Reformer pilates önerilir. Güçsüz karın kaslarınızdan sıkıldıysanız Reformer pilates ile harekete geçin ve etkiyi vücudunuzda hemen hissedin.
Reformer pilates, omurgayı destekleyen kasları güçlendirdiği için duruşunuz kendiliğinden olması gereken şekli almaya başlar, eski yanlış duruş alışkanlığınızdan kurtulmuş olursunuz. Boyun, sırt ve bel kaslarını da çalıştırdığından bel ve boyun fıtığı oluşma riskini azaltır.
Doğru nefes aldığınız zaman vücudunuzda oksijen oranı artar ve kaslarınızda gerginlik azalır. Kas gerginliği vücutta çeşitli tutulmalara neden olduğu gibi halsizlik hissi de yaratabilir. Reformer pilates uygulamasıyla kişi kendini yenilenmiş hisseder..
Reformer pilates kas sisteminde dengeyi hedefler. Bazı bölgelerinizde bulunan kaslarınızın güçsüz olduğunu düşünüyorsanız reformer pilates ile çalışıp güçlenmeye başlayın.
Hareketsizlik ve sağlıksız yaşam zihin ve beden arasındaki bağı koparır, beden farkındalığınızı yitirmemize neden olur. Reformer pilates ile beden farkındalığını arttırarak zihinle aralarındaki bağlantıyı tekrar güçlendirin ve böylece hayatınızdan stresi çıkarın.

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.