Temel Yoga

Temel Yoga Dersi yogayı temelinden öğrenmek isteyen, yoga yapmaya yeni başlayan veya yogada derinleşmek isteyen herkese acıktır. Temel yoga dersi genel olarak; yoga felsefesi, nefes teknikleri, meditasyon, yoga asanaları  ve hizalamalarını içeren bir derstir.

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Çarşamba 10:00 11:30 Yıldız Çetiner Merih Kenet Yoga Studyo
Çarşamba
10:00 - 11:30 - with Yıldız Çetiner - at Merih Kenet Yoga Studyo

Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra Edebiyat Fakültesi’nde de yüksek lisansını tamamlayarak İstanbul’un çeşitli lise ve üniversitelerinde öğretmenlik yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Sadece almanca değil, ayrıca burada yaşayan yabancılara türkçe dersi verme yetkisine sahip sertifikalı bir eğitmendir. Almancaya ve Alman kültürüne olan merakı ise onu bir süre Almanya’da yaşamaya teşvik etmiştir. Çocuk hastalıklarını anlatan bir tıp kitabını ise almancadan türkçeye çevirerek Tıp dünyasına da değerli bir hizmet sunmuştur.

Yoğun iş temposunda rahatlamak için başladığım yoga, hamileliğin son haftalarında kurumsal hayata veda etmem ile hayatımın daha çok içine girmeye başladı. Özellikle annelik temposuna alışmaya çalışırken sığındığım liman olan yoga zamanla tutkum, hayatımın olmazsa olmazı haline geldi. Katıldığım eğitimler ile yoga yolculuğum devam etmekte ve 2014 Eylül ‘ den itibaren değerli hocam Merih Kenet’in asistanlığını yapmaktayım. EĞİTİMLER 2013-2014 Yoga Alliance

Leave your thought