Yang & Yin Yoga

Yang dersler; kaslarımızın hikayesi. Aktif olarak daha çok kasların güçlenmesine yardımcı olur. Eklem ve kemiklere yararlı, fiziksel bedeni canlandıran serilerden oluşur. Yang çalışmayı yin ile birleştirerek daha meditatif, duruşlarda uzun kaldığımız, bağ dokuya yönelik farkındalıkla dolu yavaşlamak ve durmak üzerine kurulan bütünleyici bir çalışmadır.

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Pazartesi 19:00 20:00 Müge Benli Merih Kenet Yoga Studyo
Pazartesi 12:00 13:15 Merih Kenet Merih Kenet Yoga Studyo
Cumartesi 11:15 12:15 Simin Özvarol Merih Kenet Yoga Studyo
Pazartesi
19:00 - 20:00 - with Müge Benli - at Merih Kenet Yoga Studyo
12:00 - 13:15 - with Merih Kenet - at Merih Kenet Yoga Studyo
Cumartesi
11:15 - 12:15 - with Simin Özvarol - at Merih Kenet Yoga Studyo

Simin ÖZVAROL Kimdir? Yogayla 2013 yılında tanışması ile birlikte hayatında köklü değişimler oldu. 2016 yılında hocalık yolundaki ilk adımını Cihangir Yoganın 200 Saatlik Hatha Yoga Hocalık Eğitimi (Yoga Alliance RYT 200) ile attı. Sonrasında 2016 yılında İpek Soygür ile İleri Seviye Sekanslama Eğitimini (15 saat) aldı 2017 yılında David Cornwell ile Nefes Meditasyonu ve Farkındalık Eğitimi tamamladı. Aynı yıl Chris Chaves ve Zeynep Uras Yönetiminde Cihangir Yoga Staj Programına(50 saat) kabul edilerek Cihangir Yoga’da 6 ay süreli Stajer Hoca olarak ders verdi. Staj programını tamamlamasının ardından Cihangir Yoga’da Dilek RADOPLU’ya 6 ay Duygu Bingöl’e 2 ay süresince derslerinde asistanlık yaptı. 2017 yılında Uluslararası yoga hocası Dylan Werner ile El-Kol Dengeleri ve Ters Duruşlar üzerine atölye çalışmalarına katılma fırsatı buldu. 2018 yılında Berivan ASLAN SUNGUR’dan Yoga Hocaları için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimini (30 saat) aldı. Aynı yıl Chris Chavez ile İleri Seviye Pratik Eğitimini (15 saat) ve İdil Tuna ile Ofis Yogası ve Stres Yönetimi Eğitimini (15 saat) tamamladı. 2016 yılından beri gerek özel gerekse de toplu yoga dersleri vererek yoga öğretisini mümkün olan herkesle paylaşma yolunda çalışmalarına devam etmektedir. Yoga pratiği içerisinde ters duruşlara ve el kol dengelerine olan tutukusunu yaptığı atölye çalışmalarında yoga öğrencileri ile paylaşmaktadır. Öğrencilerini güçlü ve dengeli asana pratikleri ile çalıştırırken felsefi açıdan da derinleştirmeyi hedeflemektedir.

1993 doğumlu; lise eğitimini Kanada’da tamamladı. 2016 yılında Özyeğin Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Yoga ile 2015 yılında tanıştı. 2017 yılında Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Hatha Yoga Hocalık Eğitimi’ni Deniz Bağan ve Taner Uncu ile mK Yoga Merkezinde tamamladı. 2017 yılında Yoga Alliance onaylı 60 saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimi’ni Çelen Arıman ile mK Yoga Merkezinde tamamladı.

2009 yılında mK Yoga Merkezi’ni Kuran Merih Kenet Yoga Yolculuğunu anlatıyor. Çeyrek asırdır Yoga yolunda çalışmaları olan Merih Kenet, 9 yıllık yoga öğrencilik hayatında yogaya duyduğu minnettarlığını başkalarına aktarma ihtiyacıyla Yoga Eğitmeni olmaya karar verdi. Bu nedenle Bangolare Hindistan’da bulunan, yoga terapi konusunda uzmanlığı olan Vivekananda Üniversitesi’nin temel yoga eğitmenlik kursunu NV Raguramji başkanlığında YOGA FOUNDATION COURSE (YFC) bitirdi ve

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.