YOGA TERAPİ & RESTORATİF YOGA

YOGA TERAPİ ve RESTORATİF YOGA

Yoga birçok kronik rahatsızlığa iyi gelir. Bilimsel araştırmalar düzenli yoga yapmanın sağlık ve canlılığı arttırma , birçok hastalığa iyi gelme , sadece stres ve gerginlik değil astım , diyabet , yüksek tansiyon , artritik romatizma ve sindirim sorunlarını da giderme gibi yararları olduğu ispatlanmıştır. Zayıf kaslar güçlenir , tutuk kaslar esnetilir , kasları , tendonları ve bağları en doğru biçimde çalışmaları için ayarlar. Sürekli yapıldığında bedenin içsel enerji sistemleri olan hormonal , sinir ve kardiovaskülar sistemlerini düzenler ve bedenin bilinmeyen sorunlarına ve gizli stres bölgelerine yönelik bir farkındalık yaratır.

Yogaya Terapik Yaklaşım

Yogaya terapik yaklaşım ile hastalık ve rahatsızlıkların ötesinde bir yolculuk mümkün. Yoga Terapi, bir kişinin her düzeydeki sağlık ve iyiliğini arttırmak için kullanılan Yoga bilim ve sanatı uygulamaları toplamıdır. Yoga Terapi uygulayan kişiler fiziksel, zihinsel ve duygusal düzeylerdeki güç ve enerjilerinin arttığını görürler. Yaşamlarını gerçek anlamda dönüştürme yolunda herkese çok iyi gelir. Birçok hastalığın üstesinden farklı yoga tekniklerini kullanarak gelebilirler.

Yogaya Terapik yaklaşım ile, insan hayat ve tecrübesine bütünsel yaklaşan bir sağlık felsefesidir. Donmuş omuz , Hazımsızlık, Kilo kaybı programı , Osteoartrit, Diyabet Tansiyon , Şişmanlık , Depresyon ,Uykusuzluk , Migren , Tiroid , Artrit , Kanser , Gaz Kabızlık , Asidite , Grip, Uykusuzluk, Menstrüel bozukluklar , Baş ağrısı , Kabızlık Stres ,Gerginlik , Kaygı, Sinirlilik ,Osteoporoz gibi hastalıklar asanalar , gevşetici yogik kriyalar , pranayama , ses terapisi ve meditasyon teknikleriyle bireyleri iyileştirme yolunda yoga terapi ile kişinin sağlığına kavuşmasında destek sağlar. Sağlık ; bütün vücut , zihin ve ruhun iyi olma halidir. Yoga ile zihin beden ve duygularımızı dengeleyip , hayatımızı güzelleştirebilir yaşamın keyfine varabiliriz.

RESTORATİF YOGA

Restoratif yoga adından da anlaşılacağı üzere derin dinlenmeyi ve onarımı içeren bir yoga uygulamasıdır. Beden, yastık, battaniye, kemer vb. yardımcı malzemelerle desteklenerek pozun içine yerleştirilir. Pozlarda uzun süre kalınarak bedenin gevşemesine, nefesin derinleşmesine ve zihnin sakinleşmesine alan açılır. Restoratif yoga parasempatik sinir sistemi üzerinde çalışır ve beden açıldıkça birikmiş gerginlikler çözülmeye başlar. Restoratif yoga günlük yaşamın getirdiği stres, menapoz ya da kronik yorgunlukla baş etmede güçlü bir destektir.

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Çarşamba 12:30 13:45 Lale Ulutaş Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Çarşamba
12:30 - 13:45 - with Lale Ulutaş - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

Kurumsal hayatın içinde uzun yıllar geçirdim.  İnsan kaynakları ve iletişim konularında birçok görevde çalıştım. O yıllarda geleceğe dair hayaller kurarken tek hedefim plazalara veda etmek ve edebiyat dünyasına bir yazar olarak girmekti. Yoga eğitmeni olmak aklımın ucundan bile geçmemişti; “Kul kurar kader gülermiş” derler ya, çok doğruymuş. Kızımın doğumuyla bu vedayı gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra edebiyata dair kurduğum hayallerin

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.