YOGA TERAPİ

Yogaya Terapik Yaklaşım

Yogaya terapik yaklaşım ile hastalık ve rahatsızlıkların ötesinde bir yolculuk mümkün. Yoga Terapi, bir kişinin her düzeydeki sağlık ve iyiliğini arttırmak için kullanılan Yoga bilim ve sanatı uygulamaları toplamıdır. Yoga Terapi uygulayan kişiler fiziksel, zihinsel ve duygusal düzeylerdeki güç ve enerjilerinin arttığını görürler. Yaşamlarını gerçek anlamda dönüştürme yolunda herkese çok iyi gelir. Birçok hastalığın üstesinden farklı yoga tekniklerini kullanarak gelebilirler.

Yogaya Terapik yaklaşım ile, insan hayat ve tecrübesine bütünsel yaklaşan bir sağlık felsefesidir. Donmuş omuz , Hazımsızlık, Kilo kaybı programı , Osteoartrit, Diyabet Tansiyon , Şişmanlık , Depresyon ,Uykusuzluk , Migren , Tiroid , Artrit , Kanser , Gaz Kabızlık , Asidite , Grip, Uykusuzluk, Menstrüel bozukluklar , Baş ağrısı , Kabızlık Stres ,Gerginlik , Kaygı, Sinirlilik ,Osteoporoz gibi hastalıklar asanalar , gevşetici yogik kriyalar , pranayama , ses terapisi ve meditasyon teknikleriyle bireyleri iyileştirme yolunda yoga terapi ile kişinin sağlığına kavuşmasında destek sağlar. Sağlık ; bütün vücut , zihin ve ruhun iyi olma halidir. Yoga ile zihin beden ve duygularımızı dengeleyip , hayatımızı güzelleştirebilir yaşamın keyfine varabiliriz.

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Çarşamba 19:00 20:00 Yıldız Çetiner Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Cuma 19:00 20:00 Sevgen Bengi Kıran Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Çarşamba
19:00 - 20:00 - with Yıldız Çetiner - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Cuma
19:00 - 20:00 - with Sevgen Bengi Kıran - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

Sevgen, 1984 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Ekonometri bölümünde lisansını ve Yöneylem Araştırması bölümünde yüksek lisansını tamamladıktan sonra pazar araştırma sektöründe çalışmaya başladı. 8 yıllık kurumsal hayat deneyimine Kasım 2015′te veda etti ve 5 aylık Hindistan, Tayland, Japonya seyahati ardından tekrar Türkiye’ye geri döndü. İş hayatındaki yoğun çalışma saatleri ve bu yoğunluğun getirdiği psikolojik ve bedensel rahatsızlıklar 2010′da onu yoga ile buluşturdu. Kendi kendine evde başlayan yoga pratiğini zaman zaman stüdyolarda katıldığı derslerle ilerletti, kimi zaman durdu ve yeniden başladı. “Eğitmen olmaya karar verdiğimde, zor bir yolun başında olduğumun farkındaydım. Bu yolda araştırma ve öğrenme aşkıyla emin adımlar atarak ilerliyorum, öğrendiklerimi öğretmekten büyük mutluluk duyuyorum.” diyor ve yoga öğrenerek ve öğreterek geçen her gününe şükranlarını iletiyor.

Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra Edebiyat Fakültesi’nde de yüksek lisansını tamamlayarak İstanbul’un çeşitli lise ve üniversitelerinde öğretmenlik yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Sadece almanca değil, ayrıca burada yaşayan yabancılara türkçe dersi verme yetkisine sahip sertifikalı bir eğitmendir. Almancaya ve Alman kültürüne olan merakı ise onu bir süre Almanya’da yaşamaya teşvik etmiştir. Çocuk hastalıklarını anlatan bir tıp kitabını ise almancadan türkçeye çevirerek Tıp dünyasına da değerli bir hizmet sunmuştur.

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.