Yoga Terapi

Yoga Terapi

Yoga birçok kronik rahatsızlığa iyi gelir. Bilimsel araştırmalar düzenli yoga yapmanın sağlık ve canlılığı arttırma , birçok hastalığa iyi gelme , sadece stres ve gerginlik değil astım , diyabet , yüksek tansiyon , artritik romatizma ve sindirim sorunlarını da giderme gibi yararları olduğu ispatlanmıştır. Zayıf kaslar güçlenir , tutuk kaslar esnetilir , kasları , tendonları ve bağları en doğru biçimde çalışmaları için ayarlar. Sürekli yapıldığında bedenin içsel enerji sistemleri olan hormonal , sinir ve kardiovaskülar sistemlerini düzenler ve bedenin bilinmeyen sorunlarına ve gizli stres bölgelerine yönelik bir farkındalık yaratır.

Yogaya Terapik Yaklaşım

Yogaya terapik yaklaşım ile hastalık ve rahatsızlıkların ötesinde bir yolculuk mümkün. Yoga Terapi, bir kişinin her düzeydeki sağlık ve iyiliğini arttırmak için kullanılan Yoga bilim ve sanatı uygulamaları toplamıdır. Yoga Terapi uygulayan kişiler fiziksel, zihinsel ve duygusal düzeylerdeki güç ve enerjilerinin arttığını görürler. Yaşamlarını gerçek anlamda dönüştürme yolunda herkese çok iyi gelir. Birçok hastalığın üstesinden farklı yoga tekniklerini kullanarak gelebilirler.

Yogaya Terapik yaklaşım ile, insan hayat ve tecrübesine bütünsel yaklaşan bir sağlık felsefesidir. Donmuş omuz , Hazımsızlık, Kilo kaybı programı , Osteoartrit, Diyabet Tansiyon , Şişmanlık , Depresyon ,Uykusuzluk , Migren , Tiroid , Artrit , Kanser , Gaz Kabızlık , Asidite , Grip, Uykusuzluk, Menstrüel bozukluklar , Baş ağrısı , Kabızlık Stres ,Gerginlik , Kaygı, Sinirlilik ,Osteoporoz gibi hastalıklar asanalar , gevşetici yogik kriyalar , pranayama , ses terapisi ve meditasyon teknikleriyle bireyleri iyileştirme yolunda yoga terapi ile kişinin sağlığına kavuşmasında destek sağlar. Sağlık ; bütün vücut , zihin ve ruhun iyi olma halidir. Yoga ile zihin beden ve duygularımızı dengeleyip , hayatımızı güzelleştirebilir yaşamın keyfine varabiliriz.

Her birimize bol sağlıklı , neşeli günler…

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Pazartesi 18:45 19:45 Doç. Dr. Nalan Kayrak Merih Kenet Yoga Studyo
Çarşamba 12:30 14:00 Lale Ulutaş Merih Kenet Yoga Studyo
Cuma 20:00 21:00 Yıldız Çetiner Merih Kenet Yoga Studyo
Pazartesi
18:45 - 19:45 - with Doç. Dr. Nalan Kayrak - at Merih Kenet Yoga Studyo
Çarşamba
12:30 - 14:00 - with Lale Ulutaş - at Merih Kenet Yoga Studyo
Cuma
20:00 - 21:00 - with Yıldız Çetiner - at Merih Kenet Yoga Studyo

Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra Edebiyat Fakültesi’nde de yüksek lisansını tamamlayarak İstanbul’un çeşitli lise ve üniversitelerinde öğretmenlik yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Sadece almanca değil, ayrıca burada yaşayan yabancılara türkçe dersi verme yetkisine sahip sertifikalı bir eğitmendir. Almancaya ve Alman kültürüne olan merakı ise onu bir süre Almanya’da yaşamaya teşvik etmiştir. Çocuk hastalıklarını anlatan bir tıp kitabını ise almancadan türkçeye çevirerek Tıp dünyasına da değerli bir hizmet sunmuştur.

Mayıs 1980 İstanbul doğumluyum. Bilgi üniversitesi’nde 2004 – 2005 döneminde Psikoloji Lisans programını, Okan Üniversitesi’nde 2008 – 2009 döneminde Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamladım.

Kurumsal hayatın içinde uzun yıllar geçirdim.  İnsan kaynakları ve iletişim konularında birçok görevde çalıştım. O yıllarda geleceğe dair hayaller kurarken tek hedefim plazalara veda etmek ve edebiyat dünyasına bir yazar olarak girmekti. Yoga eğitmeni olmak aklımın ucundan bile geçmemişti; “Kul kurar kader gülermiş” derler ya, çok doğruymuş. Kızımın doğumuyla bu vedayı gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra edebiyata dair kurduğum hayallerin

Uzun yıllar devlet hizmetinde ve özel sektörde nöroloji ve klinik nörofizyoloji uzmanı olarak çalıştıktan sonra muayenehanemde hastalarıma yardım etmeye devam ederken 2000 yılında tanıştığım yogayla daha yoğun ilgilenmeye karar verdim. Yoga yolculuğunda öğrendiklerimi tıbbi bilgiyle bütünleştirerek uygulamanın hastalarıma da iyi geldiğini gördüm. Cihangir Yoga Merkezi’nde Mey Elbi ve Naz Şarman ile 200 saatlik Hatha Yoga Eğitmenliği ve Banu Çadırcı ile

Leave your thought