Event Detail

CENK SARKUŞ ile SONBAHAR EKİNOKSU SES ATÖLYESİ

Cenk Sarkuş ile Sonbahar Ekinoksu Ses Atölyesi

Bir tohumun topraktan çıkıp ışığa kavuşması gibi; bahar ekinoksu yenilenme, büyüme ve yeni başlangıçlar için güzel bir zaman sunuyor bizlere. Ses ile dengelenme ise tüm niyetlerimize destek olacak bir yol arkadaşı. Bahar ekinoksunda niyetlerimizi koyup enerjimizi rahatlıkla odaklayabileceğimiz, ses eşliğinde meditasyonumuzu yapabileceğimiz bir atölyemiz olacak. Cenk Sarkuş’un Tibet kaseleri, gonglar, kristal kaseler, Rav ve pek çok farklı enstrüman ile yaratacağı ses denizinde şahane titreşimler ile farklı deneyimler yaşamak üzere atölyemize bekliyoruz.

Ses Dengelenme Atölyesinin Genel Faydaları:

  • Hücre temelinde dengelenme
  • Daha verimli uyku
  • Ağrı ve gerginliklerin azalması
  • Duygusal karmaşaların azalması
  • Odaklanmada ve dengeli düşünmede artış

Yer: mK Yoga Merkezi

Tarih: 23 Eylü’18 Pazar

Saat: 19.00 – 21.00

Detaylar ve rezervasyon için lütfen bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayınız ya da info@merihkenet.com adresine mail atınız.

CENK SARKUŞ a.k.a. DJENK

1990 da başlayan müziğin ve ses’in merkezde olduğu yolculuğu 2017 de hala aynı heyecan ve eklenen yeni ses’ler ve enerjiler ile devam etmekte.
Yeşua Aroyo yönetimindeki İstanbul Oda Korosundabaşlayan müzik deneyimleri, gerek ses, gerek enstruman performansları ile bugüne kadar devam etti. YTÜ Duysal Ses Sanatları Tasarım Fakültesi Kompozisyon bölümünden mezun olduğunda, zaten
içinde olduğu ses yolculuğuna Ahmet Yürür gibi kıymetli müzikologların desteği ile yepyeni bakış açıları katarak devam etme şansı buldu. DJENK adı altında, Türkiye ve yurtdışında yüksek bpm’li dans müzikleri ile farklı bir trans hali olarak yorumladığı performanslar yapmaya başladı ve devam etmekte. Süden Pamir den eğitim alma
şansını yakaladığı ses teknolojileri kulvarını, müzik yazma ile birleştirip Avrupa Yakası gibi dizi ve film müzikleri üretti ve nefes aldığı sürece üretmeye niyetli.
Bir ritim eğitmeni olarak, kendi metodu ile Tırtıl anaokulunda aşk ile başladığı 15 yıllık bir öğretmenlik Çevre Koleji, Robert Kolej, Modafen gibi okullarda devam etmekte. Cenk Sarkuş tüm Türkiyede geliştirdiği ritim metodunu workshoplar ile öğretmenlere aktarmakta.

Evelet Sequeira , Joseph Moras ile İnsan sesi şifa çalışmaları, Sound Healing Academy den Tony Nec ile Tibet Kase’si ve Tuning Fork, Michael Reed Gach Ph. D. den Meridyen Acupressure ve Zendo Akademi deki Qi Gong eğitimleri ile ses, titreşim ve
enerjiyi bütünleyen çalışmaları ise heyecan ile devam etmekte. Yolculuğunu beden ve ruh’un bizi saran dış dünya ile uyumla titreşmesi olarak tanımlayan Cenk Sarkuş, sonsuz titreşimleri, tüm olumlu yanları ile paylaşmaya niyetli olanlar ile buluşup çoğalmakta.

 

 

 

Event information
 Bağdat Cad. Konak Apt.No:189/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.