Event Detail

CENK SARKUŞ – SES ile DENGELENME ATÖLYESİ

CENK SARKUŞ – SES İLE DENGELENME ATÖLYESİ
Ruh, zihin ve beden her an bir denge arayışında. İnsanın arayıp da bulamadığı bu
denge, evrende doğal olarak titreşimle zaten var. Gündelik hayatımızda, şehrin stresi içinde çoğu zaman bedenimizi rahatlatmak çok zor oluyor. Uykuda bile tam olarak rahatlayamıyoruz. Titreşimin bedeni derinlemesine rahatlattığı bilimsel olarak kanıtlandı. Batı bilimi frekansın şifasını yeni yeni keşfediyor ve gittikçe daha fazla hastalığın tedavisinde kullanılıyor.
Bu atölyede ses, titreşim ve frekans hakkında ihtiyacımız olan temel bilgileri alacağız, titreşimin bedeni nasıl iyileştirdiğini anlayacağız. Ardından meditasyon yapacağız, kendi sesimizi kullanarak, çakra sesleriyle çalışacağız ve nihayetinde Tibet kaselerinin, gongların, tuning fork’ların ve diğer güçlü titreşimli enstrümanların mucizevi faydalarını deneyimleyeceğiz.
Ses ile şifa sırasında meditatif aşamaya daha hızlı geçebiliyoruz, hücrelerin oksijenlenmesi artıyor, kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan oksitosin hormonu salgılanıyor, doğal ağrı kesici olarak adlandırılan endorfin hormonu açığa çıkıyor, beynin her iki hemisferi dengeleniyor, hücre temelinde dengelenme gerçekleşiyor ve bağışıklık sistemimiz güçleniyor.  Çalışma herkese açık. Sevdiğiniz renkte, rahat kıyafetlerle gelmenizi öneririz.

Yer         : mK Yoga Merkezi

Tarih     : 8 Haziran’18 Cuma

Saat       : 19.30 – 21.30

Ücret     : 90.- TL+KDV

Detaylar için lütfen bizleri arayınız. Tel: 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12

CENK SARKUŞ a.k.a. DJENK

1990 da başlayan müziğin ve ses’in merkezde olduğu yolculuğu 2017 de hala aynı heyecan ve eklenen yeni ses’ler ve enerjiler ile devam etmekte.
Yeşua Aroyo yönetimindeki İstanbul Oda Korosundabaşlayan müzik deneyimleri, gerek ses, gerek enstruman performansları ile bugüne kadar devam etti. YTÜ Duysal Ses Sanatları Tasarım Fakültesi Kompozisyon bölümünden mezun olduğunda, zaten
içinde olduğu ses yolculuğuna Ahmet Yürür gibi kıymetli müzikologların desteği ile yepyeni bakış açıları katarak devam etme şansı buldu. DJENK adı altında, Türkiye ve yurtdışında yüksek bpm’li dans müzikleri ile farklı bir trans hali olarak yorumladığı performanslar yapmaya başladı ve devam etmekte. Süden Pamir den eğitim alma
şansını yakaladığı ses teknolojileri kulvarını, müzik yazma ile birleştirip Avrupa Yakası gibi dizi ve film müzikleri üretti ve nefes aldığı sürece üretmeye niyetli.
Bir ritim eğitmeni olarak, kendi metodu ile Tırtıl anaokulunda aşk ile başladığı 15 yıllık bir öğretmenlik Çevre Koleji, Robert Kolej, Modafen gibi okullarda devam etmekte. Cenk Sarkuş tüm Türkiyede geliştirdiği ritim metodunu workshoplar ile öğretmenlere aktarmakta.

Evelet Sequeira , Joseph Moras ile İnsan sesi şifa çalışmaları, Sound Healing Academy den Tony Nec ile Tibet Kase’si ve Tuning Fork, Michael Reed Gach Ph. D. den Meridyen Acupressure ve Zendo Akademi deki Qi Gong eğitimleri ile ses, titreşim ve
enerjiyi bütünleyen çalışmaları ise heyecan ile devam etmekte. Yolculuğunu beden ve ruh’un bizi saran dış dünya ile uyumla titreşmesi olarak tanımlayan Cenk Sarkuş, sonsuz titreşimleri, tüm olumlu yanları ile paylaşmaya niyetli olanlar ile buluşup çoğalmakta.

 

 

Event information
 Bağdat Cad. Konak Apt.No:189/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.