Event Detail

CİHAN SALİM ile IYENGAR YOGAYA GİRİŞ ATÖLYESİ

CİHAN SALİM ile IYENGAR YOGAYA GİRİŞ ATÖLYESİ

Dünyanın en saygın yoga eğitmenlerinden B.K.S. Iyengar’ın doğumunun 100. Yılı nedeniyle 2018’de dünya genelinde pek çok özel çalıştay ve etkinlikler düzenleniyor.

mK Yoga Merkezi olarak sizleri Iyengar Yoga’nın Temelleri ile Tanışmaya davet ediyoruz.

Iyengar yogada, yoga pozlarının, yani asanaların, tam, doğru ve bedenin hizasına uygun yapılması ana odaktır. Böylece zihinsel ve fiziksel pratik birleştirilmiş, entegre edilmiş, yoganın amacına ideal şekilde yaklaşılmış olur. Yoga pozlarının sadece dışsal, fiziksel etkileri değil zihni ve bilinci kararlı hale getiren içsel etkileri, hem de ruhu huzura yaklaştıran en temel etkileri araştırılır.

Bu atölye çalışmasında, B.K.S. Iyengar’ın yoganın 8 basamağına nasıl yaklaştığını göreceğiz.

Uygulama prensiplerini öğrenecek, pozları derinlemesine deneyimleyecek ve ‘oldukça kişiye özel’ düzeltme ve iyileştirmelerin nedenini ve biçimini başlangıç aşamasında en azından fark ediyor olacağız.

Katılımcılar kişisel pratiklerini, fiziksel yapılarına göre nasıl özelleştirebileceklerini görmek için nereye bakmaları ve ne araştırmaları gerektiğini fark etmeye başlayacak.

Asanalarda kesinlik ve netlik içinde, sağlıklı ve ideal açıyla vücudu çalıştırmak,

Yardımcı malzemeleri doğru kullanarak pozda beden sınırları ve erişilebilirliği dengelemek,

Kişisel beden farkındalığını arttırmak,

Denge ve kararlılığı araştırmak,

Pozda derinleşirken sakinlik ve meditatif etkileri araştırmak,

Nefes kapasitesini iyileştirmek bu çalıştayda başlıca odaklar olacak.

Uzman: H.Cihan Salim

Yer:        mK Yoga Merkezi

Tarih:     10 Haziran’18 Pazar

Saat:      13.00 – 16.30

Ücret:     120.-TL+KDV

mK Üyelerine: 100.-TL+KDV

Detaylar için lütfen bizleri arayınız. Tel: 0216 302 69 65-0530 939 44 12

 

H.Cihan Salim Kimdir?

Galatasaray Lisesi’nde Mat-Fen, Bilgi Üniversitesi’nden İktisat, Boğaziçi Üniversite’sinden İşletme yüksek lisans sahibi, eski bir lisanslı basketbolcu olan Cihan Salim skolyoz ve hafif yapısal sorunlarını yoga ile iyileştirdi.
Hatha, vinyasa, ashtanga yoga deneyimleri ve bu alanlarda hocalık eğitiminin ardından 2013’ten beri İstanbul’da pek çok stüdyoda dersler verdi.
2011’den beri odaklandığı yoga türü Iyengar Yoga alanında ülkemizde organize edilen tek eğitime katılarak, İngiltere’nin bu alandaki en önemli isimlerinden Sheila Haswell ile, kendi hocaları Sine Özsoy ve Aidan Love’ın destekleri ve gözetimiyle 2,5 yıllık yoğun bir çalışmanın ardından Iyengar Yoga eğitmenlik sertifikasını almaya hak kazandı.

Özenli ve dikkatli öğretme yöntemini, özel dersleri ve atölye çalışmaları ile sürdürmekte, nefes ve anda kalma üstüne çalışmalar yaptırmaya devam etmektedir.

 

 

 

 

Event information
 Bağdat Cad. Konak Apt.No:189/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.