Event Detail

CÜNEYT ASİ DURU ile TAO VİNYASA ATÖLYESİ

Cüneyt Asi Duru ile Tao Vinyasa Atölyesi

Tao Vinyasa, Yin Yoga’nın öncüleri Paul ve Suzee Grilley tarafından Yin enerjisini dengeleyen Yang akış olarak tasarlanan, hatha yoga, uzak doğu savunma sanatları ve modern danstan esinlenerek geliştirilmiş bir yoga stilidir.

Bedenin doğal enerjisini uyandıran Tao Vinyasa akışları; Yin ve Yang yoga dediğimiz, yoga pozları uygulamasının yin ve yang olarak tanımlanmış halidir. Yin geceyi, suyu, karanlığı, durgunluğu, ejderha ve dişil tarafı; Yang ise gündüzü, ateşi, aydınlığı, dinamik olanı, kaplan ve eril tarafı temsil eder.

Başta 3 temel Altın Tohum (Golden Seed), Savaşçı ( Warrior) ve Uçan Ejderha ( Flying Dragon) Tao akış var iken, Paul Grilley’in yeni seriler eklemesiyle Yürüyen Ejderha (Walking The Dragon), Yürüyen Köpek (Walking The Dog) ve Yürüyen Fil (Walking The Elephant) ile toplam 6 akış vardır. Bu atölye çalışmasında eski ve yeni tüm akışlar yapılacaktır.

Tao Vinyasa serileri alt ve üst bedeni güçlendirir, farklı dinamiklerle çalıştırır, enerji kanallarını (meridyenler) uyarır.

Tao Vinyasa ve Yin Yoga uygulamaları bedendeki farklı dokuları çalıştırarak zıtlıkların dengesini, dolayısıyla müthiş bir uyumu, sağlığı ortaya çıkarır ve birbirlerini dengeler.

Tüm akışlar; beden farklılıklarına ve sınırlarına göre her seviyeye uygundur ve kişinin yaşam enerjisi olan chi enerjisini yükseltip, bedeninde özgürce hareket etmeyi amaçlar.

Atölyenin Yapılacağı Yer: mK Yoga Merkezi

Tarih: 2 Şubat’19 Cumartesi

Saat: 13.00-17.00 

Detaylar ve rezervasyon için bizleri 0216 302 69 65-0530 939 44 12 numaralı telefonlardan bizleri arayabilirsiniz.

Program Detayları: 

13.00-14.45

MeditasyonDörtlü Taoist nefes /chi egzersizleri 

* Omurga ve bacaklar üzerine odaklandığımız, bedeni ısıtan, omurgayı öne/arkaya eğilmeler ve twistler ile çalıştırdığımız, yumuşak ve akıcı hareketlerden oluşan “ALTIN TOHUM ve YÜRÜYEN FİL AKIŞI

* Bacaklar ve alt omurgayı esnetip, kollar ve üst bedenin güçlenmesi üzerine odaklanırken, twistler ve arkaya eğilmeler ile omurgayı canlandıran, aynı zamanda kasık, kalça ve bacaklarda dinamik hisler uyandıran ” YÜRÜYEN EJDERHA ve UÇAN EJDERHA AKIŞI

*  Ardından kısa bir Yin Yoga çalışması ile yavaşlamaya ve kendini dinlemeye Shavasana’ya geçiş

* 30 dk ara

15.15-17.00

* Üst bedeni, kolları ve bacakları güçlendirerek dengeyi geliştiren; aynı zamanda esnemelerle omurgadaki hisleri de dengeleyen “SAVAŞÇI ve YÜRÜYEN KÖPEK AKIŞI

*Tüm akışlardan oluşan Mix bir Tao Vinyasa serisi

*Ardından Yin Yoga çalışması ile yavaşlamaya ve kendini dinlemeye Shavasana’ya geçiş

Atöyemize yoga hocalarını, yoga eğitmen adaylarını, yoga pratiğini derinleştirmek isteyen herkesi bekleriz.

Atölye 15 kişi ile sınırlıdır. Lütfen katılımınızı bildirmeyi son ana bırakmayın.

 

 

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah.Konak Apt.No:189 Kat3/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.