Event Detail

ECENUR ATEŞ ile YOGACİCİ ANNE-ÇOCUK YOGASI WORKSHOPU

Yoga Cici Anne-Çocuk Yogası Workshopu

Çocuklar tv izlemeyi daha çok severler sanırız ama onların ilk seçimi hep anneleri olur. Çizgi film bile anne etrafındaysa güzeldir. Bu workshopu çocuğunuzla birlikte harika zaman geçirmeniz için hazırladık. Öğrendiklerinizin bir kısmını evde de uygulayabilmeniz için içine bolca hareket ve neşe koyduk. Nefes ve yoga pozlarını, çocukların keyif alacağı hikayelerin içlerine sakladık ki eğlenerek, neşeyle yoga yapsınlar.

Çocuğunuzla birlikte yoga yaparken şunları gözlemleme şansınız olacak; Çocuğunuzun bedeni ne durumda? Bedenindeki güçlü, güçsüz, esnek ve gergin bölgeleri izleyecek ve belki ona göre önlemler almak isteyeceksiniz. Nefesini nasıl kullanıyor, tüm bedeninde yeterince solunum var mı? Nasıl seçimler yapıyor, grup içerisinde kendisini ifadede nasıl? Bir anne olarak tüm bunları bilmek onu hayata biraz daha donanımlı ve sağlıklı hazırlamanıza rehberlik edecek. Ve evinize döndüğünüzde haftalarca birlikte yapacak pozlarınız, yalnızca ikinizin bildiği oynayacak oyunlarınız olacak ki bu süreç workshoptan bile keyifli. Çünkü ikiniz artık birbirinizin yoga arkadaşı yani birer ekip olacaksınız. Workshoplarımıza katılan tüm anneler sonrasında bunları söylediler, dileriz sizin için de böyle bir deneyime dönüşür.


Yer : mK Yoga Merkezi
Saat : 14.30 – 16.00
Yaş Aralığı: 6-11
Katılımcı Sayısı: 10-12
Ücret : Anne+Çocuk birlikte katılım için 80 tl + KDV
Uzman: Ece Nur Ateş

Ece Nur Ateş Kimdir?

10 yaşında tiyatroyla tanışıp, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitimler alarak,
profesyonel olarak tiyatro çalışmalarına başladı.
2012 yılında Beykent Ünivesitesi Oyunculuk ve Sinema-TV Bölümlerinden mezun oldu.
8 yaşında tanıştığı ve hep hayatında yer verdiği dansa Aytunç Bentürk Dans Akademisi’nde
eğitim alarak devam etti. 16 yaşında gönüllü üyesi olduğu bir sivil toplum kuruluşunda
8 yıl boyunca çocuklar için bilinçlendirme tiyatrolarında metin yazarlığı, yönetmenlik ve
eğitmenlik; çocuklar ve yetişkinler için sosyal sorumluluk ve insani yardım projelerinde
yöneticilik yaptı.

Okulu bittiğinde bir yandan oyunculuk ile ilgili çalışmalar yaparken bir yandan da
yaşadığı dünyanın güzelliklerini koruyabilme hayaliyle, çocuklarla ilgili çalışmalar yapmaya devam etti. Çocuk Tiyatrosu yapmasının yanı sıra; ‘Orff, Dans, Çocuk Psikolojisi, Hikaye Anlatıcılığı, Yaratıcı Yazarlık, Çelen Arıman 200 Saatlik Yoga Hocalık Eğitimi , Yogacici’de Çocuk Yogası ve Aile Yogası Eğitmenliği, Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Eğitmenliği’ eğitimleri aldı ve bu alanlar da Türkiye’nin pek çok yerinde çocuklarla atölyeler, eğitimler, çalışmalar yaptı.

Şimdi; oyunculuk yapmaya devam ederken, hem yoga dersleri veriyor hem de çocukların dünyayı güzelleştirebilecek sevgiye, hayal gücüne, yaratıcılığa sahip olduklarını biliyor ve onlarla birlikte keşfetmeye, öğrenmeye, hayaller kurmaya devam ediyor.

Event information
 Bağdat Cad. Konak Apt.No:189/7 Kadıköy/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.