Event Detail

ESRA ADALI ile ÖZEL İHTİYACI OLAN ÇOCUKLAR İÇİN YOGA TANITIM SEMİNERİ

Esra Adalı ile Özel İhtiyacı Olan Çocuklar İçin Yoga Tanıtım Semineri
Özel ihtiyacı olan çocuklar ve gençlerin bedenlerinde daha rahat hissetmelerine ve sınırlarının ötesine geçebilmelerine yardımcı olmayı hedefleyen, odaklanma ,motor koordinasyonlarını geliştirme, genel sağlık durumlarını iyileştirmeye yönelik terapi amaçlı yoga dersleri tanıtım seminerimiz 10 Kasım Cumartesi günü 12.00-14.00 saatleri arası Esra Adalı ile mK Yoga Merkezinde yapılacaktır. Tanıtım buluşmamızda sizleri de aramızda görmek dileğiyle…
Down Sendrom,Otizm, Selebral Palsi, Asperges, Duygusal Davranış Bozukluğu olan çocuklarımızın ailelerinin faydalanacağı bu seminer ücretsiz olup rezervasyon ile kayıt alınacaktır.
Detaylar ve kayıt için lütfen bizleri 0530 939 44 12 ya da 0216 302 69 65 numaralı telefonlardan bizleri arayınız.
Yer : mK Yoga Merkezi
Tarih: 10 Kasım’18 Cumartesi
Saat: 12.00 – 14.00
Katılım ücretsizdir.

Esra Adalı Kimdir?
02/08/72 İstanbul doğumluyum. Liseyi ÖzelÇavuşoğlu Kolejinde bitirdim. 1996 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldum. 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinden Pedegojik formasyon alarak öğretmen oldum. Üç yıl özel okullarda resim öğretmeni olarak çalıştım. Öğrencilerimle değişik, yartıcı, özel çalışmalar yapmaktan hep keyif aldım. 2000 yılında oğluma hamile kaldığımda Devlet okullarında kadrolu çalışmaya başladım.
Ablam Ferda Ergüneş sayesinde 2008 yılında Yoga ile tanıştım. İlk
derslerimi Mert Güler’den aldım. Değişik eğitmenlerle, değişik tarzlarda Yoga çalışmalarına ve kamplarına katıldım. Yogayla kişisel gelişim yolunda azimle, merakla ve heyecanla devam ederken 2011 yılında İstanbul Yoga Ayça Güralman’ın Eğitmenlik Uzmanlaşma Programına katıldım. Vivekananda Yoga Üniversitesi ve
Yoga Bharatti ayrıca Yoga Alliance Approvede sertifikalarını aldım. Bu süre içinde değişik eğitmenlerle Yoga deneyimimi sürdürdüm.
Shanti Yoga Rishi Hocamdan, ve Hara Yoga Hamsa Hocamdan dersler aldım. Daha sonra istanbulda açılan Birinci Kademe Yoga Antrenörlük Kursunu başarıyla tamamlayıp antrenörlüğe hak kazandım. Bu arada ben de özel dersler, grup dersleri vermeye başladım.
2014 yılında yolum özel eğitim gerektiren (Down Sendrom, Otizm,
Serebral Palsi ve bg.) öğrencilerle kesişti. Yeşilköy Özel Eğitim Okuluna kendi isteğimle gelişimim için tayinimi istedim. Bu çocukların aslında ne kadar özel ve güzel olduğunu bu yaşıma kadar hiç anlamamışım. Bana öğrettikleri ve deneyimlettirdikleri duyguları hiç bir yerden alamazdım. O zaman ben onlar için ne yapabilirim sorusunu sorduğumda Yoga olabilir dedim. Herkes için mucizeler yaratan yoga onlara da iyi gelebilirdi. Bu düşünceyle okuldaki birkaç öğrencime gönüllü olarak ders vermeye başladım.
Aldığım sonuçlar beni hergün daha da motive etti. Daha nasıl yararlı olabilirim diye düşünürken Etel Avayu ile tanıştım. Ankara da düzenlenen Özel ihtiyacı olan çocuklar için uzmanlaşma programına katıldım. Programı tamamlayıp İstanbula döndüm ve daha istekli olarak derslerime devam ettim. Herkesin yogaya ulaşabilmesi dileğiyle…

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah.Konak Apt.No:189 Kat3/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.