Event Detail

ESRA UYMAN ile “DİŞİ BEDENDE VAROLUŞ” ATÖLYESİ

Esra Uyman ile “Dişi Bedende Varoluş” Atölyesi

Topraktır kadın… Varlığı ile huzuru, bütünlüğü yayan, nezaketi ile her canlıyı kucaklayan. Kırılganlığı ile yaşamı oya gibi isleyip sunan. Sezgileri, kökleriyle geçmişten bugüne kadim bilgeliği taşıyan…

Eril dünya yasalarında kendi gücünü ve yarattıklarını unutup, olduğumuzdan farklılaştırılmışız bu günlere kadar. Kavgamız savaş alanımız dışına çıkıp, varoluşumuzun aksine hareket etmemizde.

Oysa yaşam, dişi bedenlere en büyük annemiz, toprak ananın bilgeliğinin ve kudretinin bedensel bağlantısını hediye etmiştir bizlere.
Her şeye ve kendimize rağmen yeniden ve yeniden doğmayı, doğurmayı, her durumda nefes alırken yaşamı onurlandırmayı, nesilleri ayakta tutup bir adım daha yürütmeyi.

Pembe kundaktan kız çocuğuna, genç kızlıktan kadınlığa, annelikten nineliğe, tohumdan toprak anaya olan varoluş hikayemize, yaratıcı dişil gücün her şeyi kapsayan ve var eden kudretli gücüne kendi bilinç ve bedenlerimizde tanık olmaya davet ediliyoruz.

8 mart dünya emekçi kadınlar gününde, tüm kadınlar bir söz ile de olsa kendi varlığını sorgularken, gücümüze doğru bir adım atalım, uyanışın ve bütünün hayrına sevgiyle…

Yer : mK Yoga Merkezi
Tarih : 10 Mart’18 Cumartesi
Saat : 12.30 – 17.30
Ücret : 200.- TL
Detaylar için lütfen bizleri arayınız. Tel : 0216 302 69 65-0530 939 44 12

Event information
 Bağdat Cad. Konak Apt.No:189/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.