Event Detail

MERİH KENET İLE KALP SAĞLIĞINI KORUMA PROGRAMI-KALP YOGASI – KALP MODÜLÜ

MERİH KENET İLE KALP SAĞLIĞINI KORUMA PROGRAMI-KALP YOGASI – KALP MODÜLÜ

Stres, günümüzün kronik hastalıkların önde gelen nedenlerinden biridir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, kalp hastalıkları ve diğer birçok kronik ve akut hastalığa sebep olan temel faktör strestir. Fiziksel ve zihinsel stres vücutta birikir. Bu da yorgunluğa, performans seviyesinde düşüklüğe ve endişe hissine yol açar. Kontrol edilmeyen stres ciddi sorunlar yaratabilir ve hastalıklar oluşur.
Bizi çevreleyen dünyadaki stresli olayları değiştirmek mümkün olmayacağına göre hayatın zorluklarına karşı, dengemizi ve iyi hissetme duygumuzu koruyarak, nasıl cevap verebileceğimizi öğrenmeliyiz. Bunu bedenin, aklın ve ruhun bir bütün olarak iyileşmesini sağlamak için yoga sanatı ve biliminden faydalanarak yapabiliriz.
Kendi sağlığımızın ve iyi oluşumuzun sorumluluğunu üzerimize aldığımızda bedenimiz ve aklımız dengenin ve uyumun sırlarını açığa çıkarır ve ayrıca iyileşme için gerekli olan enerjiyi de serbest bırakır.
İşte bunun için yoga yapmalıyız der Kalp Yogası öncüsü olarak bilinen ”Nischala Joy Devi”.

Hem Dünyada hem ülkemizde uzun zamandır Kalp Yogası uygulanmaktadır. İstatistiksel değerlendirmelere göre; kalp hastalarının kan yağları, kolesterol, yüksek tansiyon, uyku düzenleri ve sosyal hayata uyumlanmaları üzerinde olumlu gelişmeler gözlemlenmektedir.

Bu eğitime kimler katılabilir?
Bu eğitime ailesi öyküsünde kalp rahatsızlığı olanlar, kalp ameliyatı olmuş kişiler, kalp ritmi bozukluğu olanlar, panik atak geçmişi olanlar, strese bağlı kaygı, endişe bozukluğu yaşayanlar, kalp rahatsızlığı olan danışanıyla çalışmak isteyen bütün yoga eğitmenleri katılabilir.

Kalp sağlığını korumak isteyen bir kişiye bu çalışma burslu verilecektir.

Konuk Uzmanımız Prof.Dr.Fuat Bilgen’de bu çalışmada, kalp konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili engin bilgilerini katılımcılarla paylaşacak.

Konu Başlıkları:
– Kalp Hastalıkları ve Tansiyon(yüksek) ile İlgili Yoga Teknikleri (Kalp Yogası)
– Kalp hastaları için;
• Asana/Poz uygulamaları
• Nefes&Meditasyon
• Kalp Hastaları için Restoratif Yoga Pozları

Detaylar için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz ya da info@merihkenet.com adresine mail atabilirsiniz.

Yer: mK Yoga Merkezi
Tarih: 27 Ocak’19
Saat: 12.00 – 18.00

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah.Konak Apt.No:189 Kat3/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.