Event Detail

MERİH KENET ile SİNDİRİM SİSTEMİ RAHATSIZLIKLARI İÇİN (IBS) YOGA TEKNİKLERİ

MERİH KENET ile SİNDİRİM SİSTEMİ RAHATSIZLIKLARI İÇİN (IBS) YOGA TEKNİKLERİ

Birçoğumuz günlük streslerin neden olduğu mide ağrısı, nefes alamama, kalp ritim bozuklukları, karın ağrıları vs. gibi durumlara aşinayızdır hatta normal bile kabul ederiz. Peki stres bize ve vücudumuza neler yapıyor?

Stres, sindirim sistemimiz başta olmak üzere sağlığımız üzerinde bir sürü olumsuz etkiye sahiptir. Stresimiz yüksek olduğunda ağrı eşiğimiz bile düşer. Araştırmalar, uzun süre devam etmiş ama bitmiş stresli bir olayın şu anda bile bağırsaklarınızı etkileyebileceğini gösteriyor. Birçok çalışma, stresli yaşam olaylarının, enflamatuar bağırsak hastalığı (IBD), irritabl bağırsak sendromu (IBS), gastroözofageal reflü hastalığı (GERD) ve peptik ülser dahil olmak üzere, bazı sindirim şikayetlerinin başlamasına veya semptomların kötüleşmesine neden olduğunu göstermektedir.

Strese bağlı verdiğimiz tepkilerin düzenlenmesinde bağırsak beyin ekseninin önemi uzun zamandır bilinmektedir. Mikrobiyota, bu eksenin kontrolünde kilit bir rol almaktadır. Diyet, mikrobiyota bağırsak-beyin ekseninin en önemli değiştirici faktörlerinden biridir.

Bütünsel Yoga Terapi yaklaşımı, kişinin stres yüklü hızlı yaşam tarzına dair problemleri tüm yönleriyle ele alan teknikler sunar. Bütünsel yaklaşım vücutta oluşan dengesizlikleri düzeltmek için varlığımızın tüm seviyelerinde çalışır. Merih Kenet’in bu konudaki bilgilerinden yola çıkarak hazırladığı bu atölye çalışmasında; sindirim sistemimizi nasıl iyileştirebileceğinizi yoga teknikleri ile öğrenme şansınız olacak.

Konuk Uzmanımız Klinik Biyokimya Uzmanı-Holistik Tıp Uzmanı Şermin Erkan bu atölye çalışmasında, sindirim sistemi hastalıkları ile biyokimyamız  arasındaki ilişkiyi katılımcılarla paylaşacak.

Eğer bu konular ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız sizleri aramızda görmek isteriz…

Kimler Katılabilir?

Atölyeye sindirim sistemi ile ilgili rahatsızlığı (ağız ülseri, hiperasidite, peptik ülser, irritabl bağırsak sendromu vs) olan ve/veya  konu ile ilgilenen herkesin katılımına açıktır.

Bir kişiye bu çalışma burslu olacaktır.

Konu Başlıkları:

Sindirim Sistemi ile İlgili Yoga Teknikleri

Sindirim Sistemi Rahatsızlıklarının Tedavi Süresince İzlenecek Yol Haritası;

  • Asana/Poz uygulamaları
  • Nefes&Meditasyon
  • Derin Gevşeme
  • Sindirim Sistemi için Restoratif Yoga Pozları

Detaylar için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz ya da info@merihkenet.com adresine mail atabilirsiniz.

Yer: mK Yoga Merkezi

Tarih: 23 Şubat ’19

Saat: 12.00 – 18.00

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah.Konak Apt.No:189 Kat3/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.