Event Detail

ÖZGÜR TURAN İLE HORMON YOGA TERAPİ KAMPI

ÖZGÜR TURAN İLE HORMON YOGA TERAPİ KAMPI

Bilgilen, yenilen, güçlen

MİSAFİR EĞİTMEN; MERİH KENET

Yeni yıla girmeden kendine kaçmaya, bedeninle buluşmaya, nefesini keşfetmeye hazır mısın? Üreme, stres hormonları ve tiroid bezi ile yoğun çalışacağımız bu 3 gün sonunda evde kendin yapabileceğin hormon yoga pratiğini öğrenmiş, hormonlarınla ilgili bilgilenmiş, bedenen ve ruhen güçlenmiş bir şekilde evine döneceksin. Hem teori hem de pratik olarak sıkı bir çalışmaya hazır ol. Ve tabi ki birlikte gevşemeye, eğlenmeye, gülmeye ve dans etmeye…!

Sevgili Merih Hocamız da ilk sabah yin yoga ile bizi güne hazırlayacak ve kendi sürecinden eşsiz deneyimlerini bizimle paylaşacak. Hocamızın sohbetlerine doyum olmaz benden söylemesi…

Program;

8 Kasım 2018

14:00 – Otele varış, yerleşme.

17:00 – Tanışma ve Özgürce Yoga (Yin & Yang)

9 Kasım 2018

08:00 – Yin Yoga / Merih Kenet

09:30 – Kahvaltı

11:00 – Hormon Yoga Terapi / Üreme Hormonları

13:00 – Öğle yemeği

14:30 – Hormon Yoga Terapi Uygulama / Soru&Cevap

21:00 – Merih Kenet ile sohbet / Yoga, Kadın ve Menapoz

10 Kasım 2018

08:00 – Özgürce Yoga (Yin &Yang)

09.30 – Kahvaltı

11:00 – Hormon Yoga Terapi / Tiroid

13:00 – Öğle yemeği

14:30 – Hormon Yoga Terapi Uygulama / Soru & Cevap

21:00 – Özgür Turan ile sohbet ve okuma saati

11 Kasım Pazar

08.00 – Özgürce Yoga (Yin &Yang)

09.30 – Kahvaltı

12:00 – Hormon Yoga Terapi / Menapoz ve tiroid karma pratik

Hormon Yoga Terapi nedir?

Hormon Yoga Terapi, hormon üretimini yeniden aktive etmek ve ilgili bezlerin hormon üretimini etkinleştirme konusunda kişiye destek sağlayan bir çalışmadır. Şimdilerde doksanlarına yaklaşmış olan Brezilyalı psikolog ve yoga eğitmeni olan Dinah Rodrigues tarafından seçilmiş asanalar ve nefes tekniklerinin farklı bir şekilde uygulandığı bir sistemdir. Çalışma yoga bilen bilmeyen herkes tarafından uygulanabilir.

Hormon Yoga Terapi uygulamasında, yoga asanaları(duruşlar), özel yoga nefes teknikleri, yogada bedenin belli bölgelerine uygulanan kilitler, stres düşürücü bazı teknikler ve yoga nidra (yogik uyku ya da derin gevşeme) harmanlanarak kullanılır.

Bedende baş bölgesinde bulunan epifiz, hipofiz ana kontrol hormon bezlerinden başlayarak, tiroid, para-tiroid (beden orkestrasının kondüktörü), timus, pankreas, böbrek üstü-adrenalin bezleri ve over-testisler olmak üzere tüm hormon sistemi regüle ve stimüle edilir. Hormon Yoga sistemi, az çalışan, dengesiz olan ya da hiç çalışmayan bezleri zaman içinde uyararak çalıştırır ve bedenin tümünde denge ve sağlıklı bir ortamın oluşmasını sağlar.

Bu çalışmada Özgür Turan, genel olarak hormon sisteminin işleyişi, etkileri, bedenin bütünüyle etkileşimiyle ilgili teorik bilgilendirme yaptıktan sonra tiroid sorunları ve metabolizma dengesizliklerine, üreme hormonları dolayısıyla pre-menopoz, menopoz, infertilite, adet düzensizlikleri ve sıkıntılarına yönelik uygulamalar içeren bir çalışma yönetecektir.

Aşağıdaki sorunlardan birini ya da birkaçını yaşıyorsanız bu çalışmanın size destek sağlayacağından emin olabilirsiniz;
– İnatçı bir kilo artışı ya da kilo verememe durumu

– Göbek çevresinde yağlanma ve kas kitlesinde azalma

– Libido düşüklüğü
– Yorgunluk
– Anksiyete, hassasiyet ve depresyon

– Uykusuzluk ve düzensiz uyku alışkanlığı

– Sıcak basmalar ve terleme (menopoz öncesi ve menopoz sırasında yaşanan sıkıntılar)

– Sindirim sorunları, gaz, şişkinlik

– Yeme bozuklukları

Konaklama:

3 gece 4 gün boyunca şehirden uzaklaşıp her şeyi unutmaya hazır olun. Kendimizi İstanbul’a bir buçuk saat uzaklıkta doğanın kucağına atıyoruz. Dağlarla çevrili, kenarından gürül gürül derenin aktığı, tertemiz hava soluyacağımız Değirmenbaşı Butik otelde konaklıyoruz.

 Fiyat:

Detaylar için; mK Yoga Merkezini 0216 302 69 65 ya da 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz. Mail ile bilgi almak isterseniz; info@merihkenet.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ulaşım:

Kampa katılacaklar kampın yapılacağı alana kendi imkanları ile geleceklerdir.  İstenirse toplu karar ile otobüs ayarlanabilir.

Özgür Turan kimdir?

Gazeteci ve yazar Özgür Turan, 2000 yılında yoga ile tanıştı ve gönlünü kaptırıp bu yolun daimi öğrencisi oldu. 2010 yılından bu yana eğitmenlik yapan Turan’ın dersleri, bugüne kadar ilham aldığım tüm yoga ekollerinin bir sentezinden oluşuyor. Isınma serileri ile başlayıp nefes çalışmalarının ardından kimi zaman akıcı kimi zaman daha derinleşen yoga pozlarıyla, geri planda pozların mitolojik hikayeleri ve bedeninize neden iyi geldiğine yönelik ayrıntılı bilgilendirmelerle yapılandırdığı, geleneksel stilin üzerine ördüğü derslerini “Özgürce Yoga” olarak tanımlıyor.

http://ozgurturan.net/ozgurce-yoga/

 

Event information
 Bağdat Cad. Konak Apt.No:189/7 Çiftehavuzlar/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.