Event Detail

ÖZLEM ÖZÜLKER ile BİREYSEL SEANSLAR

Özlem Özülker ile Bireysel Seanslar

mK Yoga Yoga Merkezinde
Her Salı istediğiniz seans için randevu alınacaktır. Seans bilgileri ve rezervasyon için lütfen bizi arayınız.
Tel: 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12

1.Sinir ve Sindirim Sistemini Dengeleme
2. İç Organları Yenileme
3.Duygu ve Düşünce Blokaj Farkındalık ve Temizliği
4.Ayurvedik Tıbba göre Kişiye Özel Beslenme ve Yaşam Tarzı 
5.Rahim temizliği ve gücünün farkındalığı

1.Sinir ve Sindirim Sistemini Dengeleme: 

Sindirim sistemi, aldığımız tüm besinleri (fiziksel, zihinsel ve duygusal) sindirerek enerjiye dönüştüren sistemdir. Dengede olması hayati önem taşıyor. Yaşam enerjisinin kanallarımızda düzenli akması, yaşamımızın kalitesi, hareket, algı ve idrak kapasitemiz dengeli bir sindirime bağlıdır.
Sinir sistemi ise bedenimizde yaşam enerjisinin aktığı ana dağıtım merkezidir. Dengelenip güçlendiğinde tüm doku ve hücreler yenilenir, bağışıklık sistemi dengelenir, tüm organlar beslenir ve zihin dinginleşir.
Bu iki sistem, iyileşme sürecinin temelini oluşturuyor.
Yaşamla olan ilişkimizin kalitesi temel olarak bu iki sisteme dayanıyor.
Bir öngörü için Ayurvedik nabız teşhisini kullanıyorum. Tedavi süreci kişiye göre farklılık gösteriyor. Uyguladığım yöntemler arasında, Yoga, dengeleyici nefes teknikleri, masaj teknikleri, reflex noktaları üzerinde çalışma (bunları size de gösteriyorum ki kendinize uygulamaya devam edebilin), bitkisel takviyeler ve yaşam tarzına dair öneriler bulunmaktadır.

2. İç Organları Yenileme: 

İç organlar duyguları taşımaktadır. Her bir organ farklı bir duygunun yoğunlaştığı birer merkezdir ve her bir organın beden boyunca uzandığı bir hat vardır. Bunlar Meridyen adı verilen enerji kanallarıdır. Bedenimizde 12 Meridyen bulunuyor. Her bir Meridyenin hem aydınlık hem karanlık fiziksel, duygusal ve zihinsel özellikleri vardır. Bir Organ zayıflayınca, o organın taşıdığı duygunun karanlık yönü ortaya çıkıyor. Bu, yaşam enerjisinin o kanalda yoğunlaştığına ve akmadığına işaret eder. Sindirilmeyen ağır duygular da organları tahrip eder.
Bu çalışma ile organlar yenileniyor ve kanallarda oluşan blokajlar çözülüyor. Kullandığım teknikler, Refleksoloji masajı, Marma Nokta tedavisi ve gerekirse nefes ve 1 veya 2 Yin Yoga pozisyonu.
Bu zindeleştirici ve dinginleştiren çalışmanın çok topraklayıcı bir etkisi var. Yapılmasını çok tavsiye ediyorum.

3.Duygu ve Düşünce Blokaj Farkındalık ve Temizliği:

Çocuklukta bilincimize ekilen düşünceler kalıplaşarak ağır duygulara dönüşüyor ve bu duygular hücrelerimizi deforme ediyor. Bu yüzden oluşan tüm hastalıklar aslında zihin kaynaklıdır.
Taşıdığımız ağır duyguların farkına varmak ve onları dönüştürmek bizi özgürleştiriyor ve güçlendiriyor. Çünkü bu yolla zihnimiz kökten arınarak bedenimiz yenileniyor.
Bu da anlayış, idrak ve algı kapasitemizin genişlemesini sağlıyor.
Ağır duygu ve düşüncelerden arındığımızda şefkat ve neşeyi doğal olarak hissetmeye başlıyoruz. Bağımlılıklardan özgürleşmenin temeli bu. Yaşam kalitemiz özgürlüğümüz oranında artıyor.

4.Ayurvedik Tıbba göre Kişiye Özel Beslenme ve Yaşam Tarzı: 

Nabız teşhisi ve soru cevap ile beden ve zihindeki dengesizliği teşhis ederek size uygun olan, özel beslenme ve yaşam tarzını belirliyorum. Fiziksel ve zihinsel toksinlerden arınarak dengelenmeniz için, kendi yapınıza uygun olacak şekilde beslenmeniz ve yaşamanız gerekmektedir. 5000 yıllık geçmişe sahip Hint kökenli Ayurveda bu konuda köklü bir etkiye sahip olan Yaşam bilgi sistemidir. Köklü, çünkü dengesizliklerin köküne inerek onarımı buradan gerçekleştirmektedir.
Siz de kendi özgün beden-zihin yapınıza uygun beslenme ve yaşam tarzının nasıl olduğunu öğrenmek isterseniz bu seansı çok tavsiye ediyorum. Zira Ayurveda Yoga’nın ikiz kardeşidir ve ikisi birbirinden ayrı düşünülemez.

5.Rahim Temizliği ve Gücünün Farkındalığı: 

Dişi, yüreğiyle bağlantıda olandır. Kadının yüreği ve rahmi işbirliği içerisindedir. Bu sebeple de biz kadınlar yüreğimiz ile buluşabilmemiz için, rahmimizin sağlıklı ve dengeli, yani dış etkilerden arınmış ve onunla iletişim kurabiliyor olmamız gerekiyor.
Yaşadığımız ilişkiler ve maruz kaldığımız fiziksel ve duygusal travmaların etkilerinden arınmak kadını merkezine getirerek güçlendiriyor. Böylece aldığımız kararlar netleşiyor, iç huzurmuz ve güvenimiz artıyor, sağlığımız gelişiyor.

Bu çalışmada kadim geleneklerin arındırıcı, köklendirici ve onarıcı yöntemlerini kullanıyorum.
Bunlar nefes, masaj teknikleri, enerji çalışması, temel ve basit topraklayıcı hareketler ve meditasyondur. Ayrıca kendi kendinize uygulayabileceğiniz yöntemlerin de bilgisini veriyorum.
Sevgili Kadınlar, sizi Kadınlığınızla yeni bir ilişkiye girmenizin kapısını açacak bu değerli seansa davet ediyorum. Kadınlar olarak, kendi sorumluluğumuzu yeni bir boyutta almanın vakti geldi…
Bizim uyanışımız tüm Canlıların dengelenmesine çok büyük destek sağlıyor.

Özlem Özülker Kimdir?
~Diplomat ve aynı zamanda Tasavvuf kökenli bir ailenin çocuğu olarak Etyopya’da dünyaya geldim.
~6 kıtada yaşadım ve 4 dil öğrendim.
~Manevi yolculuğum, Sufi olan büyükbabamın eğitimi ve el vermesi ile başladı.
~Beden ve zihin bilincim ise, Hint geleneğinin Bütünlük yolu ve Yaşam bilgisi olan Yoga ve Ayurveda ile derinleşti.
~Bu esnada bireysel çalışmalarım ağırlık kazanmaya başladığından iç organlar, fizyolojik sistemler, enerji kanalları ve hizalanma hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için Refleksoloji, Kranio Sakral ve Marma Nokta tedavi yöntemleri üzerine eğitim aldım.
~Sonra Güney Amerika yerlileri, Inka Şamanları, orta Asya Şamanları ve Aztek medeniyetinin ateş şifacıları ile beraber yaşamak doğa ile ilişkimi başka bir boyuta taşıdı.
~Dişiliğim ve rahmim ile de bu dönem gerçek anlamda tanıştım ve bütünleştim.
~Avustralya yerlileri olan Aborijinlerin arasında ise, yeniden doğuşumu yaşadım.
~Ve şimdi köklerimin olduğu merkeze, Türkiye’ye geri dönerek, bugüne kadar edindiğim bilgi ve tecrübemi paylaşmaktayım.

Event information
 Bağdat Cad. Konak Apt.No:189/7 Kadıköy/İstanbul
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.