Event Detail

SEDA BAĞCAN ile “Birlik, Huzur ve Aşk Mantraları”

Sevgili Seda Bağcan ile “birlik, huzur ve aşk” başlıklı mantra gecemizin tarihi belli oldu.

Sesin iyileştirici gücünü tüm bedeninizde ve ruhunuzda hissedin.

11 Ekim – Çarşamba

saat: 20.30-22.00

Ücret: 130.- Tl

Mantra nedir?
Mantra’nın kelime anlamı; zihni boşaltmak…

Ses ve oluşan titreşimler aracılığı ile kişinin daha yüksek bir bilince ulaşmasını, aklın hayallerden ve günlük satsafalardan kurtulmasını amaçlayan mantra müziği; zihni boşaltmak, konsantrasyonu artırmak, huzura ermek, zorluklardan kurtulmak için “tekrarlanan hece, sözcük ve sözcük gruplarının melodiyle birleşmesi” olarak tanımlanabilir.

Mantra müziğini hem dinlemeniz hem de söylemeniz tavsiye ediliyor. Dinlemekle de belirli titreşimler alınıyor olsa da beraber söylendiğinde; kafatasındaki titreşim, beynin sol ve sağ hemisferlerinin dengelenmesini, kullanılmayan beyin hücrelerinin aktive olmasını, hormon ve enzimlerin daha dengeli salgılanmasını sağlıyor.

Konunun uzmanları, “Genç, uzun ve sağlıklı yaşamak için günde en az 7 dakika şarkı söyleyin!” diyorlar.

Mantra müziğinin toplulukla birlikte söylendiğinde daha da etkili olduğu, bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış: Bireylerin – teker teker ölçüldüğünde herbiri farklı olan beyin dalgaları, mantra meditasyonu sırasında bir daha ölçüldüğünde tümünün eşitlendiği gözlemleniyor. Bu bulgu, birlikte şarkı söylemenin tek bir frekansta buluşmayı sağladığını ve ne kadar önemli olduğunu kanıtlıyor.

Birlikte söylemenin oluşturdupu bu mucizevi sinerji, mantra meditasyonlarından sonra katılımcıların ifade ettikleri gibi; rahatsızlıkları / sıkıntıları yokediyor, dileklerin ve düşüncelerin kısa sürede gerçekleşmesini sağlıyor, hayatlarda bir iyileşme ve hızlanma yaratıyor.

Event information
 Merih Kenet Yoga
 0530 939 44 12
 info@merihkenet.com

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.