Event Detail

CÜNEYT ASİ DURU ile TAO VİNYASA ATÖLYESİ

CÜNEYT ASİ DURU ile TAO VİNYASA ATÖLYESİ

Atölye içeriği:

Yer:    mK Yoga Merkezi

Tarih: 15 Şubat Cumartesi

Saat     :12.30 – 18.00

12:30-14:30

* Taoist nefes/chi egzersizleri ve meditasyon

* Omurga ve bacaklar üzerine odaklandığımız, bedeni ısıtan, omurgayı öne/arkaya eğilmeler ve twistler ile çalıştırdığımız, yumuşak ve akıcı hareketlerden oluşan “ALTIN TOHUM” “YÜRÜYEN FİL”

* Bacaklar ve alt omurgayı esnetip, kollar ve üst bedenin güçlenmesi üzerine odaklanırken, twistler ve arkaya eğilmeler ile omurgayı canlandıran, aynı zamanda kasık, kalça ve bacaklarda dinamik hisler uyandıran ” YÜRÜYEN EJDERHA”

60 DK ARA

15:30-18:00

*Bacaklar, kollar ve üst bedenin güçlenmesi üzerine odaklanırken, twistler ve arkaya eğilmeler ile omurgayı canlandıran, aynı zamanda kasık, kalça ve bacaklarda dinamik hisler uyandıran ” UÇAN EJDERHA AKIŞI”

*Uzun bir Yin Yoga çalışması/ Mantralı Çakra Meditasyonu

Kimler Katılabilir?

“Bu atölye, yogaya yeni başlayanlar, yoga öğrencileri, yoga eğitmenleri, harekete meraklı, yoga pratiğini geliştirmek isteyen herkese açıktır. Akışlar, bedenin farklılıklarına göre her seviyeye uygun olarak adapte edilebilir.

Katılımcılara;
Yanınızda küçük bir havlu ve bir kalem bulundurmak iyi olabilir.
Atölyeye çok dolu mideyle gelmemenizi tavsiye ederiz.

Önemli Not!

Omurga ve diz eklemlerinde ciddi rahatsızlığı olan kişilerin çalışmaya katılması önerilmez!

Detaylar ve kayıt için mK Yoga Merkezini 0216 302 69 65-0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Tao Vinyasa Hakkında:

Tao Vinyasa, Paul ve Suzee Grilley tarafından Yin enerjisini dengeleyen Yang akış olarak tasarlanan, hatha yoga, uzak doğu savunma sanatları ve modern danstan esinlenerek geliştirilmiş bir yoga stilidir.

Bedenin gücünü ve enerjisini uyandıran Vinyasa, bir pozdan diğerine hızlı geçişler içerir. Tao Vinyasa akışları; Yin ve Yang yoga dediğimiz, yoga pozları uygulamasının yin ve yang olarak tanımlanmış halidir. Yang varoluşun daha görünür, aydınlık, dinamik ve eril tarafını; Yin ise daha derindeki gizemli, durgun, dişil tarafını temsil eder.

Kaslar bedeni dinamik olarak kullanmamıza olanak vererek, bedenin Yang özelliğini; eklemler ve bağ dokular ise bedenin Yin özelliğini vurgular.

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah. Konak Apt. No:189 Kat:3/7 Çiftehavuzlar

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.