Event Detail

Hatha Yoga ile Kasların Hikayesi

Hatha Yoga ve Yin Yoganın beraber yapıldığı derstir.

Hatha Yoga:

“Ha” güneş demektir, bedenin güneşi, yani; ruh. “Tha” da Ay demektir, yani; bilinç. Ruh sakindir zihin ise karışık. Zihni ruh seviyesine getirebilmek için nefes ve asanalar bize yoga yaparken destek olur. Asanalar da (duruşlar) nefes eşliğinde ruh, beden ve zihin aynı hizaya gelir.

Hatha yoga; yoga’nın 5 rüzgarını (vayularını) bedeninizde hissetmenizi sağlayacak bir sistem içinde çalışır.

5 vayu bedenin farklı kısımlarını, farklı fiziki aktivitelerini kontrol eder. Uyum içinde çalıştıklarında bedenin ve aklın sağlık ve canlılığını temin ederler. Eşsiz yeteneklerimizi fark ederek hayatı anlamlı ve amaçlı yaşamamızı sağlarlar.

Yin Yoga:

Hatha yoga bedenin kastan oluşan kısmını çalıştırırken yin yoga bize ligamentler, eklemler, derin fasya ağları, hatta kemiklerimizi içeren diğer yarıyı ‘yin’ dokuları çalıştırmamıza olanak sağlar. Derslerde enerjetik boyutta çalışılır.

Duruşlarda Senkronize Nefes ile çalışarak sinir sistemini kolay ve hızlı bir şekilde dengeleyip stres seviyemizi düzenleyeceğiz.

Hatha & Yin dersi ile tüm bedenler üzerinde çalışacağız.

Dersler her Pazartesi 12:30’da zoom üzerinden online olarak yapılır. İlk ders 18 Ekim Pazartesi 12:30’da başlayacak.

Kayıt için bizleri 0530 939 44 12 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Event information
 Merih Kenet Online Stüdyo

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.