Event Detail

Merih Kenet & Fizyoterapist Damla Fidancı ile Yoga’da Yaşayan Anatomi

Merih Kenet & Fizyoterapist Damla Fidancı ile Yoga’da Yaşayan Anatomi

Program toplam 3 modülden oluşmaktadır.

Bu programın ilk 2 modülünde; bedenimizin mevcut haline gelene kadar yaşadığı yolculuğu, bebeklikten bu yana hem fiziksel hem de zihinsel değişimlerini değerlendiriyoruz.

* Sinir sistemi, fiziksel bedeni nasıl etkiliyor?

* Konuşulan fizyolojik ve anatomik bilgiyi nasıl anlaşılır kılıp pratiklerimizde değişim yaratabiliriz? Bedenlerimize koyduğumuz sınırların ne kadarı organik sebeplere dayanıyor ne kadarı korkularımızdan kaynaklanıyor?

3.modülde enerjetik bedende çakra sistemini inceleyerek her çakranın asanalarını ve meditasyonlarını öğrenerek derslerinizi bütünsel olarak planlayabilmenize yardımcı olacak bir içeriğe sahip olacaksınız.

Bu program fiziksel bedeninizi anatomik ve fizyolojik olarak iyileştirirken, enerjetik bedeninizi de çakra sisteminde dengeleyerek tüm bedenlerdeki bütünselliği yakalayacağınız dersler oluşturmanızda size yardımcı olacak.

Bu programın sonunda Yoga pratiğinizi yaparken ya da derslerinizde güvenli alanda yaratıcılığınızı kullanarak psikosomatik çalışmalara ek yeni akışlar oluşturmayı deneyimleyeceksiniz.

  1. Modül

Bedenimizin bugün ki halini anlamlandırmak

Normal gelişim basamakları ve yoga

Hareket paterni nasıl oluşur ?

Postürel gelişim ve yoga

Postür bozuklukları düzeltilebilir mi ?

Omurgada yaşanan sendromlar

*Boyunda Atlas ve Aksis ilişkisi, Etki Mekanizması

*Boyunun Doğal Kavitesinin Bozulduğu Durumlar, Fıtık ve Rotasyonal Problemler

* İmpingement Sendromu

*Kifotik Postür ve Sebepleri

*Lomber (Bel) Bölgesindeki Ağrıların Tanımlanması

Yogada somatik yaklaşım ne anlatmak istiyor ?

Günlük hayatın içinde bedenini duyumsamak

Kendi bedeninde anatomiyi keşfet

* Bir Ders Akışıyla Asanalar(Pozlar) Modiyife Edilerek Uygulanacaktır. Bulunduğunuz Herhangi Bir Yerde Pratik Edeceğiniz, Her Anınızda Yanınızda Taşıyacağınız Yaşayan Bir Pratiğiniz Olacak.

2.Modül

Sinir sistemi ve yoga

Sempatik ve Parasempatik Sistemleri anlamanın önemi

Hayatın içinde duyu bütünlüğünün önemi

Omurga bozuklukları ve asanalarda yapılan yanlışlar

Skolyoza bütünsel bakış

Fibromiyalji ve algı

Nefes ve bedenin fizyolojisi

Terapötik yaklaşım nedir ?

Terapötik uygulamalar ve yaratıcılık

* Ezberlediğin Pozların ve Akışların Dışına Çıkıp Güvenli Alanda Yeni Pozlar Üretebileceğin Bir Ders Akışı Uygulanacaktır.

* Tüm Modüllerin Sonunda Elinizde Somatik ve Terapötik Bazlı 3 Ders Akışınız Olacaktır. En Önemlisi Pratiğinizi Yaratıcılığınızla Buluşturup Güvenli Alanda Yeni Dersleri Kolaylıkla Planlıyor Olacaksınız.

3.Modül

Merih Kenet ile Enerji Bedeninde Çakra Sistemi

Çakra, tekerlek ya da dönüş anlamına gelir. Sağlıklı işlediklerinde bir tekerlek gibi dönerler.

Omurgadan başa kadar olan bölgede 7 ana çakra bulunur. Her çakra ayrı ayrı  tüm bedenlerimizde (Fiziksel, Ruhsal, Duygusal) organları iyileştirme etkisi yaratır. Enerjetik seviyede de organlarımızda arınma sağlar.

Her çakra için:

Çakra Meditasyonları

Ruhsal Arınma Teknikleri

Yoga Asana Uygulamaları

Çakraların Enerjetik Boyutu

Damla Fidancı Kimdir?

2015 yılında Florance Nightingale hastanelerinin üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi, 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresince bir yıl, Polonya (Karkonoski Uniwesytet), İspanya(Universitet de Valencia) da manuel terapi, kinesiyoloji ve kadın sağlığı üstüne çalışmaları oldu. Staj dönemini Florance grubunun tüm hastanelerinde ve milli takım olmak üzere çeşitli sporcu kliniklerinde tamamladı. Çalışma hayatının ilk yılında kendi bedeniyle daha fazla bağ kurabilmenin yollarını ararken yogayla tanıştı. 2016 yılında Çağ Rical Gürle’nin temel seviye yoga eğitmenliği eğitimine katıldı.2018 yılında ise ileri seviye uzmanlaşma eğitimini tamamladı. Bu dönemde İngiltere’de Harbornept Clinic’te Dr.Ruth Jones ve terapistlerinden kadın sağlığı ve pelvik taban rehabilitasyonu ile ilgili eğitimlerine devam etti. Ortopedik Manuel Terapi eğitimlerini tamamladıktan sonra özellikle kronik ağrı üzerine etilerde manuel terapi kliniğinde çalışmaya devam etti.

Aynı zamanda yoga eğitmenlerinin eğitim gruplarına anatomi desteği sağlamakta. Hamile yogası uzmanlaşma programları düzenlemektedir.

Program Tarihleri ve Saatleri:

7 Temmuz 2020 Salı – Tanışma Toplantısı – 19:00

18 – 19 Temmuz – 12:00 – 18:00

8 – 9 Ağustos – 12:00 – 19:00

Toplam 25 Saat yapılacak programın sonunda yoga eğitmenlerine Merih Kenet Yoga Okulundan 25 saatlik Yoga Alliance – Yacep sertifikası verilecektir. Yoga eğitmeni olmayan katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Tüm oturumlara katılmak zorunludur. Çalışma zoom uygulaması ile online yapılacaktır.

Ücret: 1.200.- TL + Kdv

Detaylar ve kayıt için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

 

 

 

 

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah. Konak Apt. No:189 Kat:3/7 Çiftehavuzlar

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.