Event Detail

MERİH KENET ile YOGANIN IŞIĞINDA ŞİFA KAMPI

Hayatlarımız yeni normale uyumlanırken, 11 – 16 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin cennet köşesi Datça Yarımadasında “Yoganın Işığında Şifa Kampımızın” bizleri dönüştüreceğine inanarak yola çıktık.

Yaşadığımız bu tarihi süreçte, pandemi, karantina derken evlerin içine sıkışıp kaldı çoğumuz. Enerjilerimizde bundan etkilendi doğal olarak. Korku ve stres,  gelecek kaygısı,  fiziksel, duygusal, ruhsal ve zihinsel etkilendik.
Datça kampımızın 5.senesi ve geleneksel hale geldi. Katılan çoğu arkadaşın kalbinde iz bıraktığını biliyoruz.
Datça’nın en sakin bölümü Ovabükü tenha ve güvenilir bir alan, içiniz rahat olsun. Alanda sadece kapalı grup olarak bizler oluyoruz.

Yıllardır gittiğimiz mekanın bu süreç için titizlikle hazırlandıklarını biliyoruz. İçiniz rahat olsun . Denize sıfır mekanda yogamızı dalga sesleriyle yapıp, dostlarımızla bir arada keyifli anları paylaşacağız. Hepimiz çok sıkıldık ve online dışında öğrencili ders yapmayı, sohbeti, muhabbeti de çok özledik.
Bu kampta neler mi olacak ?

* Yoga’nın 5 Rüzgarı Vayular

5 vayu bedenin farklı kısımlarını, farklı fiziki aktiviteleri kontrol eder. Uyum içinde çalıştıklarında bedenin ve aklın sağlık ve canlılığını temin ederler. Eşsiz yeteneklerimizi fark ederek hayatı anlamlı ve amaçlı yaşamamızı sağlarlar.

* Işıklı Bedene Yolculuk
* Yin Yoga ile Kendine Yolculuk
* Nefes & Meditasyon

* Tao Vinyasa
* Prem Kavi ile Meditasyon Eşliğinde Şifa Uygulaması

* Prem Kavi ile Masaj seansları

* ve Bolca Muhabbet
Detaylar için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

11 Eylül Cumartesi

18:30     : Tanışma Dersi

12 Eylül Pazar

07:30     : Yoga’nın 5 Rüzgarı Vayular

: Prana Vayu – Apana Vayu

18:30     : Yin Yoga ile Kendine Yolculuk

13 Eylül Pazartesi

07:30     : Yoga’nın 5 Rüzgarı Vayular

: Samana Vayu – Udana Vayu

18:30     : Yin Yoga ile Kendine Yolculuk

19:30     : Kavi ile Meditasyon Eşliğinde Şifa

14 Eylül Salı

07:30     : Yoga’nın 5 Rüzgarı Vayular

: Vyana Vayu

18:30     : Yin Yoga ile Kendine Yolculuk

15 Eylül Çarşamba

07:30     : Tao Vinyasa ile Enerji Bedenine Dokun

18:30     : Işık Bedene Yolculuk

19:30     : Kavi ile Meditasyon Eşliğinde Şifa

16 Eylül Perşembe

07:30     : Hatha Yoga ile Omurga Farkındalığı

12:00     : Kamptan Ayrılış

KAMP ALANI:

Datça, Ovabükü, Melinda Pansiyon
Datça yarımadası, hem Ege ve Akdeniz’in kesişim noktasında bulunması hem de tüm yarımadada hiç sanayi tesisi olmamasından dolayı dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en bol oksijenli bölgesidir.
Kampımız, işte bu oksijeni bol Datça yarımadasında yer alan ve hem yerli hem de yabancı kaynaklar tarafından yıllardır Türkiye’nin en güzel sahili seçilen Ovabükü’nde denize sıfır konumda gürültüsüz bir ortamda yoga tatili yapabileceğimiz butik bir mekandır.

KAMP DETAYLAR

Konaklama Çeşitleri:
• 1 kişilik oda
• 2 kişilik oda
Yemek :

Sabah kahvaltımız açık büfedir. Akşam yemeklerimiz Ordövr tabağı, ara sıcak, ana yemek (köfte-balık ya da zeytinyağlı) tatlı ve meyve tabağı şeklinde sunulmaktadır. Kamp ücretine tüm yoga dersleri, konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahildir. Öğle yemeği ve ulaşım katılımcılara aittir.
Öğlen yemekleri ekstra olup genellikle zeytinyağlı tabakları, gözleme tarzı hamur işleri sunulmaktadır.
Yoga grupları için sabah ders öncesi bitki çayı ikramdır.
Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Özel aracınız ile: Ovabükü’ne ulaşmak için Marmaris’ten Datça’ya gelirken, Datça merkezine 4 km. kala Knidos yol ayrımına sapıp, yaklaşık 10 km. sonra karşınıza çıkacak olan Mesudiye tabelasının bulunduğu yerden sola sapmalısınız. Eğer GPS navigation cihazınız var ise, girmeniz gereken koordinatlar:

  • Latitude: 36°40′55″N (36.682052)
  • Longitude: 27°33′20″E (27.555462)

Datça’dan minibüs ile: Günün değişik saatlerinde Datça’dan Mesudiye’ye kalkan minibüsleri kullanarak Ovabükü’ne ulaşabilirsiniz.

Bodrum – Datça Feribot:
 Yolculuk yaklaşık 1.5 saat sürmektedir. Yaz sezonunda günde iki kez karşılıklı Bodrum-Datça feribot seferleri vardır. Datça Körmen Feribot İskelesinden Ovabükü 21 km.’dir. İskeleden taksi bulmak mümkündür.

Havayolu ile:
 Datça’ya gelmek için Bodrum veya Dalaman havaalanlarını kullanabilirsiniz. Bodrum havaalanı kullanıldığında önceden feribot rezervasyonu yapmış olmak gerekir. Bu yüzden Dalaman havaalanı daha rahat bir seçenektir.

Dalaman havaalanından Datça’ya çeşitli özel firmalar önceden rezervasyon ile doğrudan transfer yapmaktadır. Bunlardan bazıları:

Şayet özel transfer firmaları kullanılmayacak ise, havaalanından doğrudan araç kiralanabileceği gibi, uçağın iniş saatinden yarım saat sonra Dalaman’dan Marmaris’e hareket eden Havaş otobüsü de kullanılabilir. Marmaris’ten Datça’ya yaz sezonunda saat başı midibüs bulunmaktadır. Datça’dan Ovabükü’ne ise yukarıda anlatıldığı şekilde minibüs bulunmaktadır.

 

 

 

 

Event information
 Melinda Pansiyon Datça/Ovabükü

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.