Event Detail

MERİH KENET ve ASUDE DURAK ile “KÖK’TEN ÖZ’E VARIŞ” MARDİN YOGA TATİLİ

MERİH KENET ve ASUDE DURAK ile “KÖK’TEN ÖZ’E VARIŞ” MARDİN YOGA TATİLİ

Merih Kenet ve Asude Durak ile “Kök’ten Öz’e” bir yolculuğa çıkıyoruz. 30 Nisan – 3 Mayıs arası birçok farklı kültürün barındığı Mardin’deyiz.

Dicle ve Fırat nehirleri arasında yer alan Mardin Şehri en merak edilen şehirlerden biri. Kendine özgü mimarisi ile zaman yolculuğuna çıkacağınız bu kent farklı dinlere kucak açan yapısıyla da köklü bir geçmişe sahip. Mezopotamya’nın en eski şehirlerinde biri olan Mardin’de kadim bilgelik yoganın iki dalı olan, yin yoga ve kundalini yoga yaparak köklerinizle yeniden buluşmaya ve onları şifalandırmaya hazır mısınız?

Merih Kenet ile Yin Yoganın kendini tanımadaki farkındalığını Enerjetik Boyutta yaşarken, Asude Durak ile sahip olduğumuz saf yaşam enerjisini Kundalini Yoga, meditasyon ve mantra titreşimleriyle hissedeceğiz.

Yin Yoga; her yaşa ve seviyeye uygun, meditatif bir yoga uygulamasıdır. Uygulamanın özü, yoganın köklerine dayanır. Pozlarda uzun süreli kalınır ve uygulama sırasında etkilenmesi hedeflenen bölgelerdeki kaslar pasif bırakılarak bedene esneklik kazandırılır.

Modern yaşama hakim olan “aceleye, yapmaya, başarmaya odaklı” hayatımızı dengeleyici niteliktedir. İnsanı yavaşlatarak, kendini dinlemesine, kendi içine dönmesine vurgu yapar. Ruhu ile kopan bağını yeniden oluşturmasına, insanın kendine yaklaşmasına yardımcı olur. Bu anlamda günümüz insanı için terapi niteliğinde olabileceği söylenebilir. Diğer yandan fiziksel olarak da yang (dinamik, kasları güçlendirmeye odaklı) yoga uygulamasını ve tüm yang fiziksel aktiviteyi dengeler. Özellikle kalça, bel bölgesi, leğen kemiği, omurga ve bacaklardaki bağ dokularını hedef alır. Omurga sağlığı için çok faydalıdır.

Kundalinin Yoga; bedeni canlandırırken, zihni arındırmaya, ruhu özgürleştirmeye ve köklerin verdiği güç ile yükselip BİR olma halini deneyimletir.

Fiziksel boyutta endokrin sistemine, dolaşım sistemine, sindirim sistemi, sinir sistemi, salgı bezleri, lenf bezlerine çalışırken, enerjetik boyutta çakra sistemi üzerinde dengelenmeye ve özle kavuşmaya yardımcı olur.

Kalbi, zihnin ötesine taşıyıp keşif dolu bir yolculuk sunar.

Detaylar için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

1.GÜN – 30 NİSAN’20 PERŞEMBE

GEZİ PROGRAMI:

Sabah siz değerli misafirlerimizi Mardin hava alanında bölge insanın sıcak konukseverliği ile karşılıyoruz. Gezi boyunca kullanacağımız aracımıza binip Mardin merkeze geçiyoruz. İlk gezi durağımız şehir merkezinin hemen altında bulunan ve döneminin en büyük eğitim yuvalarından olan Kasımiye medresesi olacaktır. Daha sonra adeta zaman tünelindeymiş gibi hissedeceğiz tarihi Mardin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Kırklar kilisesi, kültür sokağı, Mardin müzesini ziyaret ediyoruz. Müze ziyaretimiz sonrası öğle yemeğimizi cevizli Mardin kebabından oluşan özel bir menü ile Yusuf Ustada alıyoruz. Öğle yemeği sonrası konaklayacağımız otele geçip kısa bir yerleşme ve dinlenme molası veriyoruz. Daha sonra eski ptt binası, Sabancı müzesi ve tarihi Abbara geçitlerini geziyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru otele geçiyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeğimizi ülkemizin en güzel restourantlarından olan Cercis Murat Konağında zengin bir menü ile alıyoruz.

18.00 – 19.30: TANIŞMA

MERİH KENET  – YİN YOGA ENERJETİK BOYUT

ASUDE DURAK – KUNDALİNİ MEDİTASYON

2.GÜN – 1 MAYIS’20 CUMA

06.30 – 08.00: ASUDE DURAK – KUNDALİNİ YOGA ARINMA

08.00 – 08.30: KAHVALTI

08.45 – 14.00: GEZİ PROGRAMI

14.00 – 15.00: ÖĞLE YEMEĞİ

15.00 – 18.00: GEZİ PROGRAMI

18.00 – 19.30: MERİH KENET – YİN YOGA ENERJETİK BOYUT

GEZİ PROGRAMI:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin’i keşfe devam ediyoruz. İlk durağımız uzun yılar Süryani’lerin merkez patrikliğini yapan Deyrulzafaran manastırı olacaktır. Daha sonra kendimizi Mezopotamya ovasının düzlüğüne bırakıp bölgenin Efes’i olarak adlandırdığımız Dara antik kentini geziyoruz. Necrepol alanları, su sarnıçlarını, su kanallarını, agorasını detaylı gezip rehberimizden detaylı bilgiler ediniyoruz. Tarihi ipek yoluna çıkıp Nusaybin ilçemiz üzerinden Beyazsu vadisinde öğle yemeği molası veriyoruz. Çağ çağ deresinin çıkış noktasında cennet gibi bir ortamda vereceğimiz yemek molasın sonrası gezimize devam ediyoruz. Değişik mimarisi ile Kafro Süryani köyünü geziyoruz. Dünyanın en büyük en eski faal manastırı Mor Gabriel manastırını ziyaret ediyoruz. Manastır sonrası Midyat ilçemize geçip, tarihi Midyat sokaklarında güzel bir yürüyüşle Devlet konuk evini geziyoruz. Terasından bütün eski Midyat’ı görüp fotoğraflıyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin’e dönüyoruz. Yine akşam yemeğimizi güzel bir menü ile Leyli müse  restourantta  alıyoruz. Yemek sonrası sunacağımız alternatifler doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

3.GÜN – 2 MAYIS’20 CUMARTESİ

06.30 – 08.00: MERİH KENET – YİN YOGA ENERJETİK BOYUT

08.00 – 08.30: KAHVALTI

08.45 – 14.00: GEZİ PROGRAMI

14.00 – 15.00: ÖĞLE YEMEĞİ

15.00 – 18.00: GEZİ PROGRAMI – ATA TEMİZLİĞİ

18.00 – 19.30: ASUDE DURAK – KUNDALİNİ YOGA – KARMA TEMİZLİĞİ

GEZİ PROGRAMI:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası bütün heyecanı ile gezimize devam ediyoruz. Bugün yönümüzü Mardin’in dağlık tarafı olan Savur ilçemize çeviriyoruz. Mardin şehir merkezinin minyatürü biçiminde bulunan masal şehir Savur’un tarihi sokaklarında güzel bir gezi yapıyoruz. Daha sonra zamanında on binlerce insanın yaşadığı şu an çok az hanenin yaşadığı Süryani Kıllıt köyünü ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Savur ilçemizde güzel bir ortamda alıyoruz. Yemek sonrası yine bir Süryani köyü olan Anıtlı (Hah) köyünü ziyaret ediyoruz. Köyde bulunan ve bölgenin en eski manastırlarından Meryem ana Manastırını ziyaret ediyoruz. Yaklaşan akşam saatlerine doğru Mardin’e geri dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zamanımız oluyor. Akşam yemeğimizi yine Mardin mutfağına özel bir menü ile alıyoruz. Yemek sonrası sunacağımız alternatifle doğrultusunda gecemize devam ediyoruz.

  1. GÜN – 3 MAYIS’20 PAZAR

06.30 – 08.00: ASUDE DURAK – KUNDALİNİ YOGA – KENDİNİ & EVRENİ ŞİFALANDIRMA

KAPANIŞ

08.00 – 08.30: KAHVALTI ve OTELDEN AYRILIŞ

08.45 – 14.00: GEZİ PROGRAMI

GEZİ PROGRAMI:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mardin şehir merkezinde son gezilerimizi yapıyoruz. Zinciriye medresesi, eski kız meslek lisesi binası, eski idadi mektebini, ulu camiyi ve eski çarşıları geziyoruz. Son alışverişlerimiz için serbest zamanımız oluyor. Daha sonra uçak saatimizin uygunluğuna göre siz değerli misafirlerimizi Mardin hava alanına bırakıyoruz. İyi yolculuklar diliyoruz.

Gezi Programı Fiyatına Dahil Olanlar:

3 gece butik otel konaklama

3 sabah kahvaltısı

3 akşam yemeği zengin menüler

Bölgedeki ulaşım hizmetleri

Hava alanı transferleri

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Tursab seyahat sigortası

Gezi Programı Fiyatına Dahil Olmayanlar:

Uçak Ücreti

Öğle Yemekleri

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah. Konak Apt. No:189 Kat:3/7 Çiftehavuzlar

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.