Event Detail

MERİH KENET ve CÜNEYT ASİ DURU ile ANADOLU’NUN BİLGELİĞİNDE “BEYAZ ATLAR ÜLKESİNE YOLCULUK” KAPADOKYA YOGA TATİLİ

MERİH KENET ve CÜNEYT ASİ DURU ile ANADOLU’NUN BİLGELİĞİNDE “BEYAZ ATLAR ÜLKESİNE YOLCULUK” KAPADOKYA YOGA TATİLİ

Merih Kenet ve Cüneyt Asi Duru ile 29 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında Anadolu’nun bilgeliğinde “Beyaz Atlar Ülkesi” Kapadokya’ya doğru yolculuğa çıkıyoruz.

Pers Uygarlığı döneminde en eski adıyla “Beyaz Atlar Ülkesi” Kapadokya’ya yoganın rehberliğinde varlıklarımızı onurlandırmaya gidiyoruz. Sende bizlerle bu yolculuğa çıkmak istersen bekleriz.

Detaylar ve rezervasyon için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan bizleri arayabilirsiniz.

Gezi programının detayları aşağıdadır.

1.GÜN – 29 ŞUBAT’20 CUMARTESİ

GEZİ PROGRAMI:

Sabiha Gökçen Havaalanında buluşmanın ardından Kayseri’ye hareket ediyoruz. Kayseri’ye varış ve gezi aracımız ve rehberimizle buluşmanın ardından Kayseri Kale, Saat Kulesi, Honat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet gezilerimiz sonrasında pastırma-sucuk alışverişi yaparak Mimar Sinan Anıtı ve yine Selçuklu eserlerinden olan Gevher Nesibe Tıp Okulunu ziyaret ettikten sonra  “Beyaz Atlar Diyarı Kapadokya Bölgesine” hareket ediyoruz. Bölgeyi tanımaya Güvercinlik Vadisi ile başlıyoruz. Vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan Uç Hisar Kalesi’ne varıyoruz. Kale eteklerinde gezimizde bulunan birçok alanı panoramik olarak görme şansına sahip olduktan sonra programımızı tamamlıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

18.00 – 19.30: TANIŞMA

CÜNEYT ASİ DURU  – YİN YOGA

MERİH KENET  – MEDİTASYON

2.GÜN – 1 MART’20 PAZAR

07.00 – 08.30: CÜNEYT ASİ DURU – KUNDALİNİ YOGA & MEDİTASYON

08.30 – 09.30: KAHVALTI

10.00 – 14.00: GEZİ PROGRAMI

: CÜNEYT ASİ DURU ile MEDİTASYON

14.00 – 15.00: ÖĞLE YEMEĞİ

15.00 – 17.30: GEZİ PROGRAMI

: MERİH KENET ile MEDİTASYON

18.00 – 19.30: MERİH KENET – YİN YOGA ENERJETİK BOYUT

GEZİ PROGRAMI:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ( isteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi extra balon turuna katılabilirler ) hareketle göreme açık Hava Müzesi’ndeki en Güzel Kaya Kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, yemekhane ve kiler yapılarını, gezdikten sonra Anadolu’nun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos’a ulaşıyoruz. Derler ki ‘’Kör bile bulur Avanos’un yolunu, çanak çömlek kırıntılarından’’ işte böyle bir kültürün oluştuğu bu noktada Çanak-Çömlek ve Onyx atölyelerini gezip bilgi ve alışveriş imkanını bulduktan sonra Paşabağları’nda, diğer adıyla Keşişler Vadisi’nde ikili ve üçlü peribacalarında fotoğraf çekip kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Ardından şarap mahzenleri’ni gezip Asmalı Konakta fotoğraf molası vermemizin ardından otele dönüş ve akşam yemeği. Ardından bölgenin otantik yapısını gösteren Türk Gecesinde (Extra) günün yorgunluğunu eğlenerek atacağız.

3.GÜN – 2 MART’20 PAZARTESİ

07.00 – 08.30: MERİH KENET – YANG&YİN YOGA

08.30 – 09.30: KAHVALTI

10.00 – 14.00: GEZİ PROGRAMI

14.00 – 15.00: ÖĞLE YEMEĞİ

15.00 – 17.30: GEZİ PROGRAMI

18.00 – 19.30: CÜNEYT ASİ DURU – YİN YOGA

GEZİ PROGRAMI:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Çavuşin Köyü’nü görerek eski adıyla Suluca Karahöyük olan Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. Hacı Bektaş-İ Veli Nin Dergahını kurduğu bu noktada Müzede bulunan Aş Evi, Meydan Evi, Pir Evi, Aslanlı Çeşme, Üçler Çeşmesini görüyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra Anadolu’da yüzyıllar boyu süren Halı Kültürünü daha yakından tanıyarak Halı Şovu izliyoruz. Ardından doğanın bir mucizesi olan harika oluşumları görmek üzere Dervent Vadisini ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlamamızın ardından otele dönüş ve akşam yemeği.

  1. GÜN – 3 MART’20 SALI

07.00 – 08.30: CÜNEYT ASİ DURU – TAO & YİN

: KAPANIŞ

08.30 – 09.30: KAHVALTI ve OTELDEN AYRILIŞ

10.00 –          : GEZİ PROGRAMI

GEZİ PROGRAMI:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kapadokya’nın gizemini daha da arttıran bölgedeki en güzel yeraltı şehirlerinden olan Derinkuyu Yeraltı şehrine varıyoruz. Yerin 7 Kat altında yaşamanın mucizevî yanlarını görerek Jeotirmal bir bölgede bulunan Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasında muhteşem manzara karşısında ikramımız olan sıcak çikolatalarınızı yudumladıktan sonra 3268 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı’nın heybetli görüntüsü eşliğinde Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 Km. uzunluğunda ve içerisinde yaklaşık 105 tane Kiliseyi barındıran bu vadide Melendiz Çayı’nın kenarından yürüyerek Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseleri ziyaret ediyoruz. Ardından vadinin bitiş noktası olan Selime Köyü’ndeki eşsiz peribacalarını izleyerek Adana’ya hareket ediyoruz. Ardından Taş Köprü, Sabancı Camii Büyük ve Küçük Saat Kulesi gezileri ardından yemek molası verip Adana’nın eşsiz lezzetlerini tattıktan sonra sizleri havaalanına yolcu ediyoruz.

Gezi Programı Fiyatına Dahil Olanlar:

3 gece butik otel konaklama

3 sabah kahvaltısı

3 akşam yemeği zengin menüler

Bölgedeki ulaşım hizmetleri

Hava alanı transferleri

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Seyahat Sigortası

Gezi Programı Fiyatına Dahil Olmayanlar:

Uçak Ücreti

Öğle Yemekleri

Detaylar ve kayıt için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz ya da info@merihkenet.com adresine mail yazabilirsiniz.

 

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah. Konak Apt. No:189 Kat:3/7 Çiftehavuzlar

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.