Event Detail

mK Yoga 2020 MİNİ FEST

mK Yoga 2020 MİNİ FEST

Yeni Yılda Yoga’yı hayatınızda olsun istedik!.. 2020 yılının ilk günlerinde mK Yoga Ailesi sizler için Mini bir festival hazırladık. Tüm gün sürecek olan derslere katılım ücretsiz olup istediğiniz her derse girebilirsiniz. Katılım için sadece Rezervasyon yaptırmanız yeterli. Rezervasyon için bizleri 0216 302 69 65-0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Program Detayları:

Yer : mK Yoga Merkezi

Tarih: 4 Ocak 2020 Cumartesi

Saat: 10:30 – 21:00

PROGRAM:

10:30     : Hatha Yoga / Taner Uncu

12:00     : Yin Yoga & Hatha Yoga / Simin Özvarol & Cüneyt Asi Duru

13:45     : Kundalini Yoga / Asude Durak

15:15     : Klasik Yoga / Ferda Ergüneş

16:30     : Hatha Yoga / Çiğdem M.Ayaydın & Özge Özvarol

18.30     : Şefkat Meditasyonu / Kübra Nur Güneş

19: 30    : Hatha Yoga / Müge Benli

Ders İçerikleri:

Hatha Yoga Nedir?

Yoga sözcüğü, ” birleştirmek” ve “bağlanmak”, “bir araya getirmek” anlamına gelir. Sanskrit dilinde “Ha” sözcüğü hem olumlu akım (pozitif), hem de güneş; “Tha” sözcüğü ise olumsuz akım (negatif) ve ay anlamına gelmektedir. HATHA YOGA bu iki akımın ya da enerjinin uyumlu birleşimini anlatmak amacıyla verilmiş bir addır.
Yin Yoga Nedir?

Temel anlamda üst bacaklar, kalçalar ve omurga çevresindeki bağ dokuları hedefler.
Omurga, bel ve eklem sağlığı için faydalıdır. Tüm yang yoga tarzlarında bedende çalıştırılan bölgeler ağırlıklı olarak kaslardır. Yin yogada ise bedende çalıştırılan bölgeler öncelikli olarak bağ dokulardır. Yin yogada asanaların(yoga duruşu) fiziksel tarifinden çok, fonksiyonel tarifleri üstünde durulur. Yani yapan kişinin hizasından çok, asanayı nerede hissettiğine önem verilir.
Yin yogada asanalarda uzun süre pasif kaslarla kalarak bağ dokular üzerinde çalışmanın enerji bedenimiz için iyileştirici, terapiye dönük bir etkisi vardır.
Yin yoga tüm “yang” yoga tarzlarını hem fiziksel, hem de enerjetik anlamda destekler.
Bedeni ve zihni uzun süreli meditasyona oturmak için hazırlar.
Kundalini Yoga Nedir

Kundalini saf yaşamsal enerjidir. Omurganın en altında yer alan üçgen sakrum kemiğinin içinde yer alır. Anlamı “Farkındalık” tır. Enerji kanallarımızda var olan blokaj ve tıkanıkları açarak organ sağlığını sağlar. Herkesin içinde var olan atıl durumdaki bu enerji, omurga kanalından ilerleyerek tepe çakraya erişir ve kişiyi yeni bir bilinç hali ve farkındalığa ulaştırır.

 

 

 

 

 

Event information
 Bağdat Caddesi Göztepe Mah. Konak Apt. No:189 Kat:3/7 Çiftehavuzlar

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.