Event Detail

ONLINE DİLEK ALTUNAY ile ÇOCUK YOGASI UZMANLIK PROGRAMI (30 SAAT)

ONLINE DİLEK ALTUNAY ile ÇOCUK YOGASI UZMANLIK PROGRAMI (30 SAAT)

Nisan ayında @aloha.mkyoga ‘da gerçekleştirmeyi planladığımız eğitimimizi mevcut şartlara uyum sağlayarak ONLINE olarak gerçekleştirmeyi planladık.

EĞİTİMİN AMACI:

Bu eğitime herhangi bir Yoga Uzmanlık Programını bitirmiş ve Çocuk Yogası Eğitmenliği yapmak isteyen Yoga eğitmenleri ve ayrıca,

Herhangi bir Yoga Uzmanlık Programını bitirmemiş, ancak çocuklarla çalışan, çalışmak isteyen, anaokul – kreş – ilkokul öğretmenleri, çocuk hemşireleri, bakıcılar, kendi çocukları ile yoga yapmak isteyen ebeveynler ve çocuk yogasını öğrenmek ve uygulamak isteyen herkes katılabilir.

Çocuk Yogası, klasik yoga pozlarının çocuk anatomisi ve fizyolojik gelişim sürecine destek verecek nitelikte yeniden düzenlenmesiyle oluşturulmuş, eğlenceli ve disiplinli yoga uygulamalarını içerir.

Dilek Altunay, ayrıca 12 senedir özel ve devlet okullarında, Montessori eğitim ekolü ile, Yaratıcı Drama ve Çocuk Yogası eğitmenliği yapmaktadır. Yaratıcı Drama derslerinde Çocuk yogası uygulamalarından sıkça yararlanmakta olup, her iki disiplinin birbirini destekleyen yönleri eğitimde özel ve geniş olarak yer almaktadır. Ayrıca farklı gelişim gösteren çocuklara yönelik Tomatis Method üzerine eğitim alarak, IAM bünyesinde özellikle Otizm, Down Sendromu, Celebral Palsi tanılı çocuklarla aktif olarak çalışmış ve gözlemlerde bulunmuştur.  Bu nedenle, Yaratıcı Drama, Hareket Terapisi, Beden Eğitimi gibi alanlarda çalışan eğitmenler için de bu eğitime katılımları oldukça verimli olacaktır.

EĞİTİM İÇERİĞİ:

  • Temel Yoga Bilgisi ve Felsefesi, Yoganın Dalları
  • Çocuk Yogası nedir? Yetişkin yogasından farkları ve benzerlikleri, faydaları nelerdir?
  • Temel Anatomi Bilgisi, Omurga Anatomisi, Anatomik Duruş Bozuklukları, Çocuk Anatomisi, Fizyoloji ve Yoganın Gelişim sürecinde etkisi
  • Çocuklarda görülen anksiyete, öfke nöbetleri, beden dili ve davranış alışkanlıkları üzerinde yoganın etkisi ve somatik yaklaşım
  • Çocuklar için doğru nefes alma, karar verme, özgüven ve meditasyon – mindfulness uygulamaları
  • Yaratıcı Drama teknikleri ile Çocuk Yogası birlikteliğine dair teorik bilgiler ve yaratıcı drama oyunları, tema oluşturma çalışmaları
  • Çocuk Yogası ile Oyun Teorisi işbirliğiyle eğlenceli ve meditatif hikayelerle ders hazırlama teknikleri, oyuncak, kukla ve aksesuarlarla zengin içerikte ders oluşturma yöntemleri,
  • Örnek ders akışları, uygulamalar

*** 200 saatlik Yoga Alliance onaylı eğitimi olan kişiler bu eğitimi üzerine ek saat olarak saydırabilir.

Eğitim Tarihi : 29-30-31 Mayıs 2020

Eğitim Saatleri:

Cuma 17:00-20:00

Cumartesi / Pazar gün içinde 12:00-17:00

(Saatler grubun ortak kararına göre revize edilebilir.)

 Detaylar ve kayıt bilgisi için bizleri

0 530 860 64 70

0 530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz ya da sezinkenet@gmail.com,  info@merihkenet.com adresine mail yazabilirsiniz.

Ödev, okumalar, staj dersleri ve gözlem dahil toplam 30 saat. ( 20 saat teorik, 10 saat pratik)

* interaktif bir eğitim olması ve tam verimlilik açısından katılım 10 Kişi ile sınırlandırıldı.

*Eğitime özel olarak hazırlanmış, geniş poz anlatımlı, kaynak listesi ile oluşturulmuş 120 sayfalık eğitim kitapçığı online olarak gönderilecektir.

*Eğitim ücretine eğitim sonrasında alacağınız mentörlük desteği dahildir.

*Eğitim sonrasında isteyen kişilere ders verme pratiklerini geliştirmek üzere Dilek Altunay tarafından mentörlük, örnek ders uygulamaları ve kaynak kullanımı konularında destek sağlanacaktır.

Sertifikasyon:

Bu eğitime katılan YA Onaylı, Yoga Temel Eğitim Uzmanlık Sertifikası bulunan öğrenciler, eğitimden aldıkları 30 saatlik Katılım Belgesini mevcut Yoga Alliance hesaplarının üzerine ekleyerek,

Yoga Alliance Temel Eğitim Sertifikası bulunmayan öğrenciler, aldıkları Çocuk Yogası Eğitmenlik Katılım Belgesi ile kurumlarda kolaylıkla Çocuk Yogası dersi verebilirler.

Program sonucunda belge kazanabilmek için, eğitimin tamamına katılmış, eğitim sürecindeki ödev ve okumaları tamamlamış olmak, eğitim sonunda 5 staj dersini tamamlayarak staj formlarını teslim etmiş olmak gerekmektedir.

Dilek Altunay hakkında bilgi için: www.dilekaltunayla.com

Eğitime Katılanların Görüşleri:

‘Bence her annenin, ebeveynin, öğretmen ve eğitimcilerin kesinlikle katılması gereken bir eğitim. Her bir anı bilgi, tecrübe ve deneyimle geçen çok çok keyifli 3 gün içinde hem kendi çocukluğumu hatırlayıp kucağıma aldım, hem de başka çocuklar için neler yapabileceğim konusunda çok değerli bilgilerle bezeli yepyeni bir dünyaya adım attım. Her şey için çok çok teşekkürler öğretmenim, bana yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayıp, gücünüzle güveninizle, kalbinizle ilham verdiniz. Sizi tanıdığım için, bu eğitimi seçtiğim için şükürler içindeyim.’

Selin I. -İstanbul , 2019

‘Çocuklarla ilgili bir şeyler yapma arayışı içindeydim hep. 6 yaşındaki oğlum bu arayışı  daha bilinçli bir şekilde yapmama vesile oldu.Onun için sürekli bir etkinlik araştırıyordum.Ben bu arayışın içindeyken, bir yandan da yoga yapmaya başlamıştım.Günler geçtikçe yoganın ne kadar da önemli bir yaşam felsefesi olduğunu keşfetmeye başladım; ve bir gün çocuklarla yapacağım şey çocuk yogası olmalı dedim.Masallarla ve oyunlarla yogadaki asanaları birleştirme fikri çok ama çok hoşuma gitti. Sosyal medyadan araştırdım uzunca süre. Bir çok hocayla bağlantıya geçtim.

Bu eğitim bana çocukluğumu çok özlediğimi fark ettirdi. İçsel bir dönüşüm ve arınma yaşadım. Yogayla olduğum sürece bu dönüşüm ve arınma devam edecek bunu çok iyi biliyorum.

Bu eğitimde öğrendiklerimi oğlumla yapmaya başladık. Öğrendiklerimden ufak anektotları eşimle, dostumla sohbet ederken paylaşıyorum mesela. En önemlisi tabi ki sahaya inmek, çocuklarla yoga yapmak istiyorum. Öğreneceğim daha çok şey var. Çocuklar bana kimbilir neler öğretecek ? çok heyecanlı ve istekliyim. İnşallah güzel olacak her şey.

Bize bu yolculukta yol gösteren olduğun için çok teşekkürler Dilek Altunay. Çok  çok sevgilerimi gönderiyorum sana..

Hatice Y.-İzmir

‘Hem çocuklar ile çalıştığım için, hem de anne olduğum için bu eğitimde yer almak istedim. İyi ki de bu eğitime

katıldım. Bu eğitimle ,ruhumun da dinlenmeye ihtiyacı olduğunu, iç sesimin ne kadar önemli olduğunu, çocuklar ile iletişim de çocuklarla yoganın arasında ki bağın ne olduğunu, yoganın içinde var olan drama ve düşünme gücünün önemini daha iyi anladım. Çok teşekkür ederim.

Bahar A.- Antalya

‘Hayatımda geçirdiğim en güzel 3 gün oldu. Gerçek olmanın, karşılıksız sevginin, eğlencenin, saf bilginin, bir olmanın, yoganın özünün ne olduğunu iliklerme kadar hissettim hocam sayenizde. üstelik bir yandan müthiş bilgiler edinirken bir yandan doyasıyla oyunlar oynamayı yeniden keşfettik. Çocuklar için yapmak istediğim bir sürü şey var içimde bu ışığı siz yaktınız. Bu eğitim beni baştan ayağa değiştirdi ve ayağa kalkmamı sağladı. Tekrar tekrar teşekkürler.’

Didem U. – İstanbul

‘ Bir öğretmen olarak sadece yoga derslerinde değil, kendi derslerimde kullanabileceğim bir çok yeni yöntem ve bilgi öğrenmenin keyfini yaşadım. Çocukları bile daha iyi anladığımı farkettim. Benim için çok değerli oldu katkılarınız için minnettar hissediyorum. ‘

Zeynep U.- İstanbul

‘Mesleğim gereği günün büyük bir bölümünü çocuklarla geçiriyorum. Bununla beraber çevremdeki tüm çocuklardan da sorumluyum. Hareket etmek insanların en temel devinimi ve bu devinim içinde insanlar daha pozitif bir duygu durum sergiliyor. Bunu en doğal biçimde yoga felsefesinde görmek temel çıkış noktam oldu.

Bu eğitim bana çocukla yetişkin arasında kaybettiğimiz, kaybettiğimizi düşündüğümüz organik bağların yeniden nasıl kurulabileceğini fark ettirdi. Bedenimin daha fazla esnemeye ihtiyacı olduğunu fark ettirdi. Bu eğitimden sonra çocukluğuma dönüp ne söylemek isterdim?

Seni çok seviyorum. İyi ki varsın. Başardın. Teşekkür ederim. ‘

Semra E. –İstanbul

DİLEK ALTUNAY ÖZGEÇMİŞ VE FORMASYON

Dilek Altunay lisans ve yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra finans sektöründe çalışmaya başladı . Uzun yıllar yatırım uzmanlığı ve portföy yöneticiliği yaptı. 2005 yılında iş hayatındaki stresin etkileriyle baş etmenin yollarını ararken, Zeynep Aksoy ile Yoga pratiğine başladı.

Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro oyunculuğu hayatına 2001-2005 yılları arasında Şahika Tekand yönetiminde Studio Oyuncuları’nda Temel ve İleri Seviye oyunculuk eğitimi ile devam etti. İstanbul Devlet Tiyatrosu ve pek çok özel tiyatroda oyunculuk ve çocuk oyuncu koçluğu yaptı. Seslendirme ve Dublaj sanatçısı olarak çalıştı.

Finans sektörüne ara verip İngiltere’de Oyunculuk, Sahne Yönetimi ve Yaratıcı Drama üzerine dersler aldı. Bu derslerin burslu karşılığı olarak Birleşmiş Milletler’e bağlı barış gücü kamplarında, savaş sırasında ve sonrasındaki etkilere ilişkin,  kadınlar ve çocuklar için yürütülen programlarda aktif olarak çalıştı.

Türkiye’de iki yıl süren ve tüm ilçe ve köy okullarını kapsayan bir turne programıyla, tiyatro ve yaratıcı drama faaliyetleri gerçekleştirdi. Yüzlerce çocuğun tiyatroyla tanışmasına, pek çok kadının yaratıcı drama çalışmaları ile kendini ifade edebilme becerisine tanık oldu.

2015 yılında İngiltere’de; Jivamukti Yoga bünyesinde Yoga Temel Eğitim derslerine, Sue Pennington ile ‘Eight Limbs of Yoga’ eğitimine, yine Sue Pennington ile Shamanism and Dance eğitimlerine, Jane Okondo ile, Oxford Üniversitesi-Okondo Wellbeing Enstitüsü işbirliği ile yürütülen Movement Therapy (Hareket Terapisi) eğitimine katıldı. Oxford Buddha Vihara’da Vipassana Meditation and Chanting etkinliklerine katıldı ve Omchanting ile tanıştı. 2016 yılında  Türkiye’de Yara Ulcay ile Omchanting Leading Workshop’ını tamamlayarak Om Chanting Türkiye koordinatörleri arasına katıldı.

Türkiye ‘de Iris Steinfeld ile IAM bünyesinde, Tomatis Yöntemi’nin çocuk ve yetişkinler üzerindeki etkilerine dair uzman asistan olarak çalıştı.

Londra’da Gabrielle Roth ile tanışarak başladığı 5 Rhytms Dance Eğitim Programına, Emma Leech ve Jessica Hovie ile devam etmiştir.

Atatürk Üniversitesi (İkinci Üniversite programı kapsamında) Çocuk Gelişimi Bölümü’nden sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans Eğitimini tamamlamıştır.

2014 ‘ten beri düzenli olarak stüdyo ve bireysel yoga ve yaratıcı drama dersleri vermekte, 2018 yılı itibariye Yoga Eğitmeni yetiştirmektedir.

FORMASYON

Hatha Yoga-200 SAAT  Merih Kenet Yoga Stüdyosu -2014-2015

Hamilelik ve Doğum Sonrası Yoga Eğitmenlik Eğitimi –  Dr. Neslihan İskit 2015

Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi- Dr. Neslihan İskit -2015

Eight Limbs Of Yoga- Sue Pennington, Oxford UK- 2015

Shamanism and Dance Trainings – Sue Pennington , Oxford Uk-2015

5 Rhytm Dance,  Waves Certification –Jessica Howie , Emma Leech , UK -2015-2016

Movement Therapy For Special Childhood – Jane Okondo- Okondo Wellbeing & Oxford University , UK- 2015

Movement Therapy For Adult,Continium Movement – Jane Okondo- Okondo Wellbeing & Oxford unversity , UK- 2015

Vinyasa Yoga – 80 saat Nicole Ohme 2015-2016

Atma-Kriya Yoga -Yara Ulcay , Yoga Şala 2017

Yin Yoga Master Training 100 hrs- Tri Yoga, UK  2017-2018

Yin Yoga  -50 Saat  Asu Somer, 2018 Nefess Yoga

Aile Sistemi Uygulayıcısı Eğitimi,  2017-2018

Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık – Devrim Akkaya – Stüdyo Master Class 2019

Meridyen Teorileri ve 5 Element Yoga Serileri- Devrim Akkaya – Stüdyo Master Class 2019

Trauma Sensitive Yoga  – Online Training,  David Emerson 2019

Devrim Akkaya ile İleri Seviye Enerji Anatomisi ( 300 saat) Uzmanlaşma Programına devam etmektedir

 

Event information
 Yeşilbahar Sok. Eser Apt. No:34 Çiftehavuzlar/Göztepe

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.