Merih Kenet Nefes Uygulamaları

NEFES DE HAYAT GİBİ HER AN DEĞİŞİYOR

Mesela doğru nefes tekniklerini deneyimlemek. Arkadaşlar bu nefes tekniklerinin bedenimizde yarattığı etkileri, anlatmak için cümleler değil, size sadece denemelisiniz demek isterim. Nefes hayata tam katılım hali aslında. Nefes de hayat gibi her an değişmiyor mu? Nerede o küçük bir çocukken sahip olduğumuz o koşulsuz nefes. Çoğumuz esas nefesimizle bağımızı kaybetmedik mi? Aslında o bizim doğal var olma halimiz ve doğal enerji kaynağımızla olan bağımız.
Nefes bir ırmak gibi temas ettiği her yere sihrini ve yaşam enerjisini veren, zihin, beden ve ruhumuzu etkileyen inanılmaz bir enerji. Bazıları zayıf nefes alıp verdiklerinin, zayıf nefes alıp vermenin yarattığı etkilerin farkında bile değiller. Nefes hayata tam katılım hali aslında. Nefes de hayat gibi her an değişiyor. Siz hiç zor zamanlarınızda nefes ile olan ilişkinize ve nefesteki değişimlerinize hiç baktınız mı? Sanki yüreğiniz ağzınızdaymış gibi ne kadar sığ nefes alıp verdiğinizi fark ettiniz mi? İşte bu nefesler bizi ne yazık ki birçok hastalığa karşı savunmasız bırakabiliyor.

Doğru nefes almak yaşam kalitenizi yükseltiyor. Lütfen anlatılan tam yogik nefes uygulamasını her gün yapmaya gayret gösterin.