DİLEK ALTUNAY ile TAOİST YAKLAŞIMLA 5 ELEMENT ve MERİDYENLER

DİLEK ALTUNAY ile TAOİST YAKLAŞIMLA 5 ELEMENT ve MERİDYENLER

Bu Eğitimle Neler Öğreneceksiniz?

– Taoist Yaklaşımla Chi Kavramı

-Element Geçişleri ve Element Döngüsü

-Sheng ve Ke fazları

-Meridyen kavramı, 6 ana çift meridyen ağı, 12 meridyenin birbirleriyle etkileşimleri

-Meridyenler ve elementsel geçiş ilişkisi

-Yoga pratiklerinde elementsel ve merdiyen bazında uygulamalar

-Hem yang hem yin ders sekanslarında örnek akışlar

-Somatik çalışmalar ile meridyen hatları

Bu eğitimden nasıl faydalanabilirsiniz?

Bu eğitimden hem Yang hem de Yin stilde ya da her ikisini aynı anda ders olarak sunan yoga eğitmenleri,  ayrıca, eğitmenliği bulunmayan ancak en az 4 aydır yoga uygulaması yapan ve pratiğini farklı bir yaklaşımla zenginleştirmek isteyen herkes katılabilir.

Sertifika

Program @merihkenetyoga 300 Saat İleri Seviye Uzmanlık Programının bir parçası olup programı başarıyla tamamlayanlar Yoga Alliance onaylı 40 saat YACEP sertifikası alacaklardır.

Tarihler:

23-24-30-31 OCAK -6-7 ŞUBAT

Saatler:

11:00-16:00

5 gün – 6 saat toplam 30 saat + 10 saatlik uygulama ödevi ile toplam 40 saat.

Ücret : 2.350 TL + KDV

Ön ödeme : 2.000 TL + KDV (15 Aralık’a kadar yapılacak tek ödeme)

 

Dilek Altunay lisans ve yüksek lisansını Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra finans sektöründe çalışmaya başladı . Uzun yıllar yatırım uzmanlığı ve portföy yöneticiliği yaptı. 2005 yılında iş hayatındaki stresin etkileriyle baş etmenin yollarını ararken, Zeynep Aksoy ile Yoga pratiğine başladı. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda başladığı tiyatro oyunculuğu hayatına 2001-2005 yılları arasında Şahika Tekand yönetiminde Studio Oyuncuları’nda Temel ve İleri Seviye oyunculuk eğitimi ile devam etti. İstanbul Devlet Tiyatrosu ve pek çok özel tiyatroda oyunculuk ve çocuk oyuncu koçluğu yaptı. Seslendirme ve Dublaj sanatçısı olarak çalıştı. Finans sektörüne ara verip İngiltere’de Oyunculuk, Sahne Yönetimi ve Yaratıcı Drama üzerine dersler aldı. Bu derslerin burslu karşılığı olarak Birleşmiş Milletler’e bağlı barış gücü kamplarında, savaş sırasında ve sonrasındaki etkilere ilişkin,  kadınlar ve çocuklar için yürütülen programlarda aktif olarak çalıştı. Türkiye’de iki yıl süren ve tüm ilçe ve köy okullarını kapsayan bir turne programıyla, tiyatro ve yaratıcı drama faaliyetleri gerçekleştirdi. Yüzlerce çocuğun tiyatroyla tanışmasına, pek çok kadının yaratıcı drama çalışmaları ile kendini ifade edebilme becerisine tanık oldu. 2015 yılında İngiltere’de; Jivamukti Yoga bünyesinde Yoga Temel Eğitim derslerine, Sue Pennington ile ‘Eight Limbs of Yoga’ eğitimine, yine Sue Pennington ile Shamanism and Dance eğitimlerine, Jane Okondo ile, Oxford Üniversitesi-Okondo Wellbeing Enstitüsü işbirliği ile yürütülen Movement Therapy (Hareket Terapisi) eğitimine katıldı. Oxford Buddha Vihara’da Vipassana Meditation and Chanting etkinliklerine katıldı ve Omchanting ile tanıştı. 2016 yılında  Türkiye’de Yara Ulcay ile Omchanting Leading Workshop’ını tamamlayarak Om Chanting Türkiye koordinatörleri arasına katıldı. Türkiye ‘de Iris Steinfeld ile IAM bünyesinde, Tomatis Yöntemi’nin çocuk ve yetişkinler üzerindeki etkilerine dair uzman asistan olarak çalıştı. Londra’da Gabrielle Roth ile tanışarak başladığı 5 Rhytms Dance Eğitim Programına, Emma Leech ve Jessica Hovie ile devam etmiştir. Atatürk Üniversitesi (İkinci Üniversite programı kapsamında) Çocuk Gelişimi Bölümü’nden sonra İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans Eğitimini tamamlamıştır. 2014 ‘ten beri düzenli olarak stüdyo ve bireysel yoga ve yaratıcı drama dersleri vermekte, 2018 yılı itibariye Yoga Eğitmeni yetiştirmektedir.

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.