Günsu Engin ile Mindfulness Uzmanlık Programı 100 Saat (YACEP)

Günsu Engin ile Mindfulness Uzmanlık Programı 100 Saat (YACEP)

Mindfulness Uzmanlık Programı ile mindfulness temelli pratiklerin uygulaması ve bilgisinde derinleşin. Gruplara ve şirketlere, 8 haftalık Mindfulness kursu sunmayı öğrenin.

Program, doğu bilgelik öğretileri ile zihin-beden bilimlerini bir araya getirerek Mindfulness’ı bütünsel olarak sunuyor.

Günsu Engin ile Mindfulness Uzmanlaşma Programı, eğitmen olarak, başkalarına öğretmeyi denemeden önce kendi yaşamlarımızda mindfulness temelli pratikleri uygulamamız ve benimsememiz gerektiği fikrinden yola çıkar.  Bu nedenle başlangıçta katılımcıları, 8 haftalık online kursa tabi tutarak deneyimselliği, kalbine yerleştiren bir programdır.

Bu program, kurumsal şirketlerde ve yoga merkezlerinde gruplara Mindfulness öğretebilmek için ihtiyacınız olan bilgi ve becerileri kazandırır.

Günsu Engin kimdir?

10 yıla yayılan yoga ve meditasyon deneyimi ile Günsu Engin, deneyimselliği kalbine yerleştiren Mindfulness Uzmanlık Programını yarattı. David Cornwell ile Breathing Mind Mindfulness alanında, Zeynep Aksoy ile de yoga üzerine ve Zen ekolünden farklı hocalarla çalıştı. Uzun yıllardır yoga ve meditasyon dersleri veriyor. Ece Türkmut Dere’den dünyaca tanınan travma terapisti Bessel Van der Kolk’un geliştirdiği ”Travma Duyarlı Interoceptive Yoga” giriş eğitimi alarak ”travma bilgili hoca” oldu. Katıldığı; Mindfulness alanında dünya çapında hocalar olan Saki Santorelli, Florence Meleo Meyer ve Bob Stahl ile Amerika’da Mindfulness inzivası, Nepal’deki Vipassana kursu ve onlarca yoğun meditasyon inzivalarından ve kendi eğitmenlik kariyerinden edindiği deneyim dolu bilgi ve becerileri tasarladığı bu özel programda paylaşıyor. Günsu Engin Youtube Kanalında bilginin akışına hizmet etmek için Mindfulness ve Yoga videoları yayınlıyor. Halen Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Merkezinde Mindfulness ve Mindful Hareket dersleri veriyor.

Bu eğitim kimler için?

 • Mindfulness meditasyon teori ve pratiğinde derinleşmek, kendi zihnini ve biyolojisini tanımak isteyen herkes (Önceden meditasyon deneyimi gerektirmez),
 • Mindfulness meditasyon kolaylaştırıcısı olarak kurumlarda ve stüdyolarda kalabalık gruplara öğretmek isteyenler,
 • Mindfulness temelli yaklaşımları, mesleğine veya eğitmenliğine eklemek isteyenler,
 • Terapötik çalışmalarına dahil etmek isteyen bir sağlık çalışanı, terapist, koç ve kolaylaştırıcı olarak da bu eğitimi alabilirsiniz.

 Programın içeriği ve edinilecek beceriler:

 • Günsu Engin’in sunduğu 8 haftalık Online Mindfulness programına katılarak eğitime başlayın, uygulamanızı güçlendirin, bilgiyi deneyim ile içselleştirin.
 • Mindfulness Meditasyon uygulamasının faydalarını ve mekanizmasını doğu bilgeliği ve modern bilimler ışığında anlamaya dair bilimsel kanıta dayalı araştırmalar.
 • Mindfulness’ın temelleri Dharma; ahlak, farkındalık, bilgelik ve şefkat geliştirmek.
 • Budist Psikoloji: Varoluşun Anatomisi.
 • Zen yaklaşımı.
 • Zihin modları.
 • Mindfulness temelli meditasyonları öğretmeyi öğrenin: Odaklı dikkat (Samatha), Açık Farkındalık(Vipassana), Şefkat pratikleri(Metta ), Somatik (Beden Tarama), Yürüyüş meditasyonu.
 • Meditasyon duruşları.
 • Interosepsiyon ve propriosepsiyon.
 • Mindfulness ve interoseptif dili kullanarak mindful hareket ve meditasyon ile bütünsel bir mindfulness dersi tasarlamak.
 • Travma bilgili yaklaşım.
 • Travma teorileri, sinir sistemi, beyin ve Polyvagal teori.
 • Nefesin Anatomisi.
 • Nöroplastisite.
 • İntegral teori.
 • Teori ve pratiğin bütünleşmesi ile tüm program sonunda tam donanımlı biçimde 8 haftalık Mindfulness Programı öğretebilecek hale gelin.

Format:

 • Eğitim, Günsu Engin ile Online 8 haftalık Mindfulness programına katılım ile başlar. Bu süreçte Günsu ile canlı online buluşmalar gerçekleşir. Haftada 1 kez evde uygulama ödevleri ile belirli video ve ses kayıtları, katılımcıların emailına gönderilir. Başka bir 8 haftalık Mindfulness Programını tamamlamış olanlar online programı almadan eğitim buluşmaları ile başlayabilirler.
 • Online programın hemen ardından teori ve pratiği pekiştiren Eğitim Buluşmaları Merih Kenet Yoga Merkezinde gerçekleşir.
 • Eğitim, 5 günlük inziva ile tamamlanır.
 • Ödevler

Tarihler:

Eğitim buluşmaları:

Online program tarihleri:

9 Ocak – 27 Şubat tarihleri arasında her Perşembe 21.00 – 22.30 saatlerinde yapılacaktır.

Yüz yüze buluşmalar:

7-8 Mart

28-29 Mart

2-3 Mayıs

İnziva: 9-14 Haziran (Geyikbayırı, Antalya)

Programı tam katılım ile tamamlayanlar inziva sonunda 100 saat Yoga Alliance onaylı sertifika ve 8 haftalık Online Mindfulness Programına katılım belgesi almaya hak kazanmış olacak.

Mekan: Merih Kenet Yoga Merkezi / İstanbul

Saat:   Cumartesi: 11.30 – 19.30

Pazar        : 10.00 – 18.00

Detaylar için bizleri 0216 302 69 65 – 0530 939 44 12 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz ya da info@merihkenet.com adresine mail yazabilirsiniz.

Günsu, ağırlıklı olarak zen felsefesi yaklaşımlı (mindfulness) meditasyon pratiğini kendine yakın buluyor. 2013’ten beri dünyanın farklı bölgelerinde sık sık sessizlik ve meditasyon inzivalarına katılıyor.”Günsu Engin Yoga” Youtube kanalında yoga pratik videoları ve Mindfulness anlayışıyla duygular, insan, ilişkiler ve meditasyon konularını anlattığı videolar paylaşıyor.Üniversitelelerde ve kurumlarda mindfulness ve eğitimleri vermektedir. Koç Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi ders verdikleri arasındadır.2011’den beri spor kaya tırmanışı yapıyor.2016 Şubat’ından beri sık sık kalabalık gruplara doğada, Yoga & MartialArts & Kaya Tırmanışı kampları düzenliyor.2014’ten beri Dai Sifu Cemil Uylukçu ile Uzak Doğu Savaş Sanatı Wing Chun Kung Fu ve Filipin Savaş Sanatı Escrima çalışıyor.Senelere yayılan yoga deneyimi ile Günsu Engin, Amerikan Hastanesi’ndeki Code Lotus Mindfulness merkezinde, hastane personeline ve dışarıya açık Mindful Movement dersleri vermektedir.

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.