HATHA YOGA ile KASLARIN HİKAYESİ

Hatha Yoga ve Yin Yoganın beraber yapıldığı derstir.

Hatha Yoga:

“Ha” güneş demektir, bedenin güneşi, yani; ruh. “Tha” da Ay demektir, yani; bilinç. Ruh sakindir zihin ise karışık. Zihni ruh seviyesine getirebilmek için nefes ve asanalar bize yoga yaparken destek olur. Asanalar da (duruşlar) nefes eşliğinde ruh, beden ve zihin aynı hizaya gelir.

Hatha yoga; yoga’nın 5 rüzgarını (vayularını) bedeninizde hissetmenizi sağlayacak bir sistem içinde çalışır.

5 vayu bedenin farklı kısımlarını, farklı fiziki aktivitelerini kontrol eder. Uyum içinde çalıştıklarında bedenin ve aklın sağlık ve canlılığını temin ederler. Eşsiz yeteneklerimizi fark ederek hayatı anlamlı ve amaçlı yaşamamızı sağlarlar.

Yin Yoga:

Hatha yoga bedenin kastan oluşan kısmını çalıştırırken yin yoga bize ligamentler, eklemler, derin fasya ağları, hatta kemiklerimizi içeren diğer yarıyı ‘yin’ dokuları çalıştırmamıza olanak sağlar. Derslerde enerjetik boyutta çalışılır.

Duruşlarda Senkronize Nefes ile çalışarak sinir sistemini kolay ve hızlı bir şekilde dengeleyip stres seviyemizi düzenleyeceğiz.

Hatha & Yin dersi ile tüm bedenler üzerinde çalışacağız.

 

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Pazartesi 12:30 13:45 Merih Kenet Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Pazartesi
12:30 - 13:45 - Merih Kenet - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

2009 yılında mK Yoga Merkezi’ni Kuran Merih Kenet Yoga Yolculuğunu anlatıyor. Çeyrek asırdır Yoga yolunda çalışmaları olan Merih Kenet, 9 yıllık yoga öğrencilik hayatında yogaya duyduğu minnettarlığını başkalarına aktarma ihtiyacıyla Yoga Eğitmeni olmaya karar verdi. Bu nedenle Bangolare Hindistan’da bulunan, yoga terapi konusunda uzmanlığı olan Vivekananda Üniversitesi’nin temel yoga eğitmenlik kursunu NV Raguramji başkanlığında YOGA FOUNDATION COURSE (YFC) bitirdi ve

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.