YİN YOGA & QİGONG ile IŞIKLI BEDENE YOLCULUK

Yin yoga bize ligamentler, eklemler, derin fasya ağları, hatta kemiklerimizi içeren yarıyı yani ‘yin’ dokuları çalıştırmamıza olanak sağlar.

Optimum düzeyde sağlık ve canlılığa ulaşabilmek için tüm dokularımız önemlidir ve hepsinin çalışması gerekir.

Derslerde enerjetik boyutta çalışılır. Yin teslim olmak, izin vermek ve beslemektir.

Yin Yoga pratiği yavaş, sabit ve genellikle durağandır. Merkezden bir gevşeme duygusuyla asnaya teslim olarak yapılır.

Nefes eşliğinde asanalarda kalınarak tüm bedene chi’nin(yaşam enerjisi)  akışı sağlanır. Bu derste yaşam enerjisini arttırmak, onun devir daim yapmasını sağlamak, enerjinin tüm bedende özgürce akmasına engel olan duygusal ve fiziksel blokajları temizlemek için Qigong’un dokunuş teknikleri ve seslerinden(mantra) faydalanacağız.

Myofasyal Rahatlama eşliğinde kendi sesimizin vücudumuzun bağ dokusunu(fasya) serbest bırakmasını sağlayacağız. Yin Yoga Derin Fasya Dokunuşları ve Qigong Akupresür Noktalarına temas ile bedenimizi şifalandıracağız

 

 

 

 

Class Timetable

  Open Time Close Time Trainer Address
Çarşamba 19:45 21:00 Merih Kenet Merih Kenet Yoga Stüdyosu
Çarşamba
19:45 - 21:00 - Merih Kenet - at Merih Kenet Yoga Stüdyosu

2009 yılında mK Yoga Merkezi’ni Kuran Merih Kenet Yoga Yolculuğunu anlatıyor. Çeyrek asırdır Yoga yolunda çalışmaları olan Merih Kenet, 9 yıllık yoga öğrencilik hayatında yogaya duyduğu minnettarlığını başkalarına aktarma ihtiyacıyla Yoga Eğitmeni olmaya karar verdi. Bu nedenle Bangolare Hindistan’da bulunan, yoga terapi konusunda uzmanlığı olan Vivekananda Üniversitesi’nin temel yoga eğitmenlik kursunu NV Raguramji başkanlığında YOGA FOUNDATION COURSE (YFC) bitirdi ve

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.