SEDA BAĞCAN

Dünya müzik otoritelerince ‘Mantra Müziğinin Cennetten Gelen Sesi’ olarak adlandırılan Seda Bağcan

Müzik yaşamına çok küçük yaşlarda; henüz 6 yaşında, Ankara Radyosu Türk Müziği Korosu ve Saz Ekibi ile ilk konserini vererek başlayan Seda Bağcan, 7 yaşında piano ve armoni dersleri aldı. Ankara Müzik Derneği Çocuk Korosu, TRT Ankara Çoksesli Gençlik Korosu’ nda uzun seneler şarkı söyledi. Ankara Opera ve Balesi’nin sahneye koyduğu çeşitli operetlerde ve operalarda rol alan Seda Bağcan, üniversite yıllarında da pop ve jazz orkestralarıyla çalıştı, konserler verdi, Türkiye’de Eurovision Şarkı yarışması elemelerine, Kuşadası Festivali’ne ve Altın Anten gibi müzik yarışmalarına katıldı.

Seda Bağcan, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdikten sonra Biomedikal (Tıbbi elektronik) Mühendisliği dalında uzmanlaştı, Türkiye’de ve Almanya’da Tıbbi Diagnostik alanının önde gelen şirketlerini kurdu ve yönetti.

Ailede ciddi bir rahatsızlığa çare bulma araştırmaları sırasında yardımcı tıp yöntemleriyle tanışıp bu alanda çalışmalar yürüten Seda Bağcan, Reiki, Reconnection (Tekrar Bağlantı Şifası) ve Deeksha uygulayıcısı, Signature Cell Healing (İmza Hücresi Şifası) öğretmeni, Acoutonics Sound Healing (sesle şifa), EFT, Emotrance ve SCIO Quantum Biofeedback uygulayıcısı.

İnsanların kişisel gelişim süreçlerine yardım ederek kendi potansiyellerine ulaşmalarına rehberlik ettiği gibi; onların hastalıklardan kurtulması, önemli zararlı alışkanlıklarını bırakması, zihinlerini sakinleştirmeleri, farkındalıklarını artırmaları konularında yol göstermekte olan Seda Bağcan’ın hayat tutkusu “şifa, müzik ve bilim” den oluşuyor.

1990’lardan bu yana Hatha Yoga, Ashtanga ve Jivamukti Yoga ve Kundalini Yoga yapan ve Naam Yoga öğretmeni olan sanatçı verdiği yoga dersleri yanında; yurt içinde ve yurt dışında pek çok ülkede, evrensel kadim bilgilerin de paylaşıldığı “Şifa, Müzik ve Bilimin Buluşması” konulu workshoplar ve seminerler veriyor.

Yoga etüd ve etkinlikleri süresinde mantraları tanıyan, mantra müziğiyle Türk ezgilerini buluşturma fikrinden yola çıkarak, son derece titiz bir çalışma sonucu oluşturduğu bestelerini, önce ilk albümü “Sunrise” ve ardından ikinci albümü “Remember”la dinleyicilerine sunan Seda Bağcan, daha sonra; 2012 yılında, “Neyim” adlı albümüyle izleyenlerine seslendi. “Sufi Soul” CD serisinin ilk çalışması olan “Neyim”de sanatçı, sözleri Emrehan Halıcı’ya ait olan besteleriyle, sufizm felsefesini; yalın, saf ve derin bir üslupla anlatıyor.

Müzikalite ve felsefesi yönünden “eşsiz” nitelikteki çalışmalarını, özenle oluşturduğu albümlerle müzikseverlere ulaştıran Seda Bağcan’ın 2013 yılında yaptığı 4. albümü, “I am that I am” adını taşıyor.

“Sonsuza kadar” sürmesini dilediği “Dünya Barış Turnesi” kapsamında; Türkiye ve dünyanın pek çok ülkesinde konser vermekte olan Seda Bağcan, “İnsanlığın Gelişimine ve Sürdürülebilir Eğitimine Adanmışlığı” nedeniyle, kendisine; Romanya, Spiru Haret Üniversitesi tarafından verilen “Diploma of Excellence”a sahip.

Müzik dünyasında Seda Bağcan, yayımlandığı ülkelerde büyük beğeni kazanan albümleriyle, “Cennetten gelen mantra müziğinin parlayan güneşi” olarak anılıyor.

Yine tüm bestelerin Seda Bağcan’a ait olduğu, beşinci albümü “MIRACLE” , gerçekten; bu “parlayan güneş”in “MUCİZE”si gibi!

Miracle albümünün New Age dalında Grammy aday adaylığından sonra 2018 yılında atıncı albüm LOVE tüm enstrümanların 444 Hz’e akortlandığı ve kalbin titreşimi olan 528 Hz’le hazırlanmış bambaşka soundda bir başyapıt.

New age müziğin duayeni olarak kabul edilen KitaroSeda Bağcan’a tebriklerini göndererek “LOVE çok dinamik ve dramatik bir albüm.Seda’nın müziğinde yepyeni güçlü bir dönem başlamış.”şeklinde fikirlerini belirtti.Albümün dünya çapında başarı getireceğine inanan, Seda Bağcan’ın halası Selda Bağcan“LOVE”ın çok farklı bir albüm olduğunu,  albümdeki  tüm şarkıları çok beğendiğini ve özellikle de Pacha Mama’dan parçasından çok etkilendiğini dile getirdi.

2014 yılından itibaren albümleri tüm dünyada New Age müziğin 15 kere Grammy’e aday olmuş duayeni Kitaro’nun da şirketi olan Domo Music tarafından temsil edilmekte. www.domomusicgroup.com

 

YAPTIĞI BİREYSEL TERAPİLER:

  • SCIO (Scientific Consciousness Interface Operation System) Quantum Biofeedback

SCIO Quantum Biofeedback cihazı Nasa’da görev almış fizikçi ve tıp doktoru olan Profesör Bill Nelson tarafından geliştirilmiştir.

SCIO Quantum Biofeedback kuantum fiziği, matematik bilimi, fraktal dinamik bilgisi, alt uzay teorisi, elektronik ve bilgisayar mühendisliğinin birleştiği mucizevi bir tamamlayıcı tıp aletidir.

İçerdiği tedavi yöntemleri: Naturopati, homeopati, akupunktur, refleksoloji, renk terapisi, NLP, Rife rezonansı ve biorezonansdır. Doğal şifaya eşsiz bir sinerji sağlamak için metafizik konularda ileri seviyede bilgi girilmiştir.

Aynı anda 55 parametre ile saniyenin 1/100 lük taramalarıyla yaklaşık 4 dakika içerisinde 10.000 ayrı titreşim ölçülerek vücudun fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal yönleri her yönden algılanır. Ölçümlerde bedendeki tüm doku, organ, vitamin, mineral, enzim, peptid, amino asit, toksin ve alerjenler ile bunlar arasında bedende uyumsuzluk ve buna bağlı zayıflık yaratan tüm süreçler listelenir.

SCIO Quantum Biofeedback cihazı ile teşhis, tedavi, iyileşme sağlanan rahatsızlıklardan bazıları şöyle:

Jeopatik stress

Stres

Yorgunluk

Uykusuzluk

Depresyon

Öğrenme bozuklukları (özellikle çocuklarda)

Odaklanma problemleri (özellikle çocuklarda)

Cilt problemleri

Baş ağrıları ve migren

Omurga problemleri, kireçlenmeler, sinir sıkışmaları

Gıda intoleransları

Kilo problemleri

Kas problemleri

Sindirim ve bağırsak problenleri

Vitamin, mineral, amino asitlerin ve hormon eksikliklerinin saptanması ve dengelenmesi

Genel detox, ağır metal, ilaç etkileşimleri saptanması

Allerjiler

Şeker hastalığı ve yatkınlığı

Kanser riski

Radyasyon oranı tesbiti ve temizliği

Jet Lag tedavisi

Virüs, parazit, bakteri tesbiti ve temizliği

Sinir sistemi rahatsizlıkları

Panik atak

Duygusal ve ruhsal dengesizlikler, duygusal travmalar

İskelet Sistemi, kemik ve eklem rahatsızlıkları, artrit, romatizmal ağrılar

Aura taraması, çakra dengelemesi

Gençleşme, güzelleşme, selülit giderme

Kilo verme

Uzun ve kısa sureli hafıza becerilerinin artırılması

Hafıza ve yaratıcılığın artırılması

Duygusal dengeleme

Alışkanlıkları bırakma

Ağrı

Hipertansiyon

Karma Temizliği

Cihaz teşhis ettiği mükemmel titreşiminde olmayan organlara, akupunktur noktalarına ve meridyenlere mükemmel titreşimini hatırlatma ve uyumlama prensibiyle çalışır.

Ayrıca kişisel gelişiminizde nerede olduğunuzu göstererek hangi konularda, nasıl  çalışmanız gerektiği yönünde bir yol haritası sunar.

Kalp pili olanlara seans yapılmaz. Çocuklara seans yapmak uygundur.

  • Acutonics Sesle Şifa

Ses yaratıma açılan kapıdır. Acutonics; bilim, müzik, kadim bilgiler ve metafiziğe dayalı, Doğu ve Batının buluştuğu bir alternatif, tamamlayıcı tıp yöntemidir. 2 tür seans uyglanır.

1. Bedendeki akapunktur noktaları ve meridyenleri özel üretilmiş gezegen frekanslarının ses çatalları; diyapozonları ile aktive edilir.

2. Fibonacci – Harmonik Geometri: Altın oran kullanılarak üretilmiş diyapozonların sırası ile bedenimizde yeralan 8 akapunktur noktasına ve meridyenlerine uygulanmasıyla enerji alanının mükemmelliyetinin hatırlatılması esastır. Böylece bedende bulunan 8 orjinal hücre aktive olur ve akaşik kayıtlara, mavi kopyaya ulaşılarak fiziksel, mental, duygusal ve ruhsal travmalarda iyileşme sağlanır. Enerji alanında temizlenme, dengelenme ve hizalanma yaşanır.

  • Evrensel Kadim Bilgelik

Yüzyıllardır günümüze gerek yazıtlarla, gerek kulaktan kulağa aktarılarak gelmiş kadim bilgilerle “Kimiz, neyiz, neredeyiz, evrensel kurallar neler?” gibi sorularımıza bulacağımız 2 sene süren bir çalışma. Evrensel kuralları öğrenerek ve çeşitli inisyeler de alarak kendimizi gerçekleştirecek, daha mutlu, keyifli hayatlar sürmeyi öğreneceğiz. Her 40 günde bir yapılan derslerde astroloji, nümeroloji, yaşam ağacı, mikro organizmalar, makro organizmalar, evrensel matematik, evrensel müzik, elementlerde ustalaşmak, uzayın yapısı, dünya gezegeninin deneyimleri hayatınızda merak ettiğiniz insanlığa dair tüm bilgilerin uygulamalı grup çalışmalarıyla paylaşıldığı bir çalışma. Kısca “İnsan olma sanatı”!

  • Mantralarla Şifa Çemberi

Ses titreşimleri hücrelerimizin titreşimini düzenler. Seslerin ve kelimelerin belirli şekillerde tekrarı beynin farklı bölgelerini uyarır. Damağımızda 84 tane sinir merkezi vardır, bunların uyarılması beynimize farklı sinyaller gönderir. Böylece hem beynin kimyası hem de düşüncelerin frekansı değişir. Ses titreşimlerini ve nefes tekniklerini kullandığımız bu çalışmada kendinizle yüzleşerek kendinizi olduğunuz gibi sevmeyi öğreneceksiniz. Farkındalığınızı arttırarak yaşam amaçlarınıza yöneldiğiniz, “keşke”lerinizin olmaması, objektif, tutarlı ve isabetli yaşam seçenekleri için, etkisel ve duyarlı bir insan olmak, enerji bedeninizden – şu ana kadar biriktirdiğiniz gereksiz enerji alanlarını bırakarak- yeni enerji alanı yarattığınız, kısacası; kendinizi yeniden programladığınız bir çalışma.

Mantralarla Yoga

Mantra (Ses Titreşimi), Asana (Hareket), Pranayama (Nefes) ve Meditasyon‘u birleştiren ve birçok hareket serileri içeren bir çalışmadır. Meridyenler, sinir sisteminin güçlenmesi, salgı bezlerinin dengelenmesi prensibi ile çalışmanın yanı sıra omurgaya esneklik ve hiza getirir. Nefes çalışmaları ve mantralar, bilinçaltının eski travmalardan ve bizi sınırlayan inanç sistemimizden arınmasına yardımcı olur. Meditasyon tekniği, kişiye zihnin ötesine geçmeyi öğretir. Fiziksel, duygusal ve zihinsel boyutları hedefleyen bu bütünsel sistem, uygulayıcıyı fizikselin ötesindeki deneyimlere taşır. Bu ders yeni başlayanlar için uygundur.

  • Tekrar Bağlantı Şifası

Kanser, AIDS’e bağlı hastalıklar, beyin felci, doğuştan gelen sakatlıklar, kronik yorgunluk sendromu ve birçok ciddi hastalıklarda mucizevi destek sağlayan yeni bir şifa frekansıdır.
Dr. Eric Pearl (Amerika) tarafından bulunmuş, seminerler ve workshoplar aracılığı ile tüm dünyada yaygınlaşmış olan Tekrar Bağlantı Şifası (Reconnective Healing) nın, 70 değişik ülkede 70.000’i aşkın uygulayıcısı bulunmakta ve dünyanın heryerinde mucize etkileri gözlenmektedir.
Tekrar Bağlantı Şifası (Reconnective Healing), DNA aktivasyonu sağlayarak kişinin bağışıklık sistemini güçlendirir, stresten arındırır, toksinleri temizler, enerji seviyesini ve bedenle iletişimi artırır, bedendeki enerji meridyenlerinin temizlenmesini sağlayarak fiziksel dengenin artışına destek olur.
Tekrar Bağlantı Şifası (Reconnective Healing), seansı almak için kişinin fiziksel bir rahatsızlığı olması gerekmez. Hayatında tıkandığını hisseden, hayat yolunda olmadığını düşünen, hayatının değişik alanlarında fiziksel, mental, duygusal veya spiritüel şifalanmaya ihtiyaç duyan herkese şifa seansı alması tavsiye edilir.

  • Tekrar Bağlantı

Toplam 45’er dakikalık 2 seanstan oluşan Tekrar Bağlantı (Reconnection), Tekrar Bağlantı Şifası’ndan farklı bir amaç taşır. Tekrar Bağlantı Şifası (Reconnective Healing) nın niyeti fiziksel, mental, duygusal veya spiritüel şifa vermek, Tekrar Bağlantı (Reconnection) da ise; kişiyi, dünyanın “axiatonal kafesi” ile yeniden temasa geçirmektir. Her iki terapiden tam anlamıyla yararlanabilmek için, ayrı zamanlarda yapılmalı / deneyimlenmelidir. Tekrar Bağlantı (Reconnection) terapisi, insanların fiziksel yapıları yanında duygusal, zihinsel yapılarını da iyileştirir ve hayatlarına yeni bir yön, yeni bir anlam katmalarına yardım eder. Bu terapi sonrası, kişilerin hayatlarında; pekçok hastalığın iyileşmesi, hayat yollarında olmayanların, hayat yollarına doğru hızla sıçrayışları, genelde bir rahatlık, sorunlara karşı büyük bir hakimiyet, hayata daha fazla güvenme, bazı bilinmeyen yeteneklerin keşfi gibi çarpıcı değişiklikler gözlemlenmektedir. Tekrar Bağlantı (Reconnection) boşanmalar, evlenmeler, şehir ve iş değişiklikleri gibi kendinizi ve hayatınızı şifalandırmanız için ne gerekiyorsa sağlayan, büyümenize/ ilerlemenize yardımcı olacak ve kendinizi ve hayatınızı değiştirmenizde yol açacak bir şifa frekansıdır.

  • İmza Hücresi Şifası

Beyin Epifizinde bulunan İmza Hücresi’ne enerjiyi odaklayarak yapılan bir şifa türüdür. İmza Hücresi, mükemmel hücresel yapımızı ve orjinal mavi kopyamızı barındıran bir hücredir. Bu hücrenin uyandırılması mükemmel sağlığımıza bir geri dönüş olduğu gibi fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal vücutlarımız arasındaki dengeyi kurmamıza yardımcı olur. Bu terapi ile pekçok hastalığın iyileşmesi yanında, beyinsel fonksiyonlarda ve sağ ve sol loblarının kullanım bölgelerinde ciddi bir artış gözlemlenmektedir. “Lemurya Bilgileri”ni zamanımıza taşıyan, Büyük Değişim (Great Shift) adlı kitabın yazarı, Fred Sterling tarafından dünyaya yayılmış bir öğreti olan İmza Hücresi Şifası çok etkili bir şifa türü olup korkunun olmadığı eterik vücudumuzun uyanmasına ve 5 duyunun ötesine geçmemize yardımcı olur. Sevginin evrensel gücü hastalığın titreşimsel yapısını kırarak manyetik oluşumunu ışığa geri döndürür. Tüm bu gerçekliklerin farkında olan İmza Hücresi Şifası uygulayıcısı hastalığın titreşimsel yapısını mükemmelliğe uyumlar ve şifa gerçekleşir.

 

Leave your thought

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.