YİN YOGA & YİN TERAPİ

Yin Yoga & Yoga Terapi Dersi: 

Yin Terapi dersi Yin Yoga ve Yoga Terapi uygulamalarının beraber yapıldığı derstir.

Yin yoga asanalarında(duruş) daha uzun kalarak ligamentler, eklemler, derin fasya ağları, hatta kemiklerimizi içeren yanı yani ‘yin’ dokuları çalıştırırız. Derslerde enerjetik boyutta çalışılır.

Yogaya terapik yaklaşım ile hastalık ve rahatsızlıkların ötesinde bir yolculuk mümkün. Yoga Terapi, bir kişinin her düzeydeki sağlık ve iyiliğini arttırmak için kullanılan Yoga bilim ve sanatı uygulamaları toplamıdır. Yoga Terapi uygulayan kişiler fiziksel, zihinsel ve duygusal düzeylerdeki güç ve enerjilerinin arttığını görürler. Yaşamlarını gerçek anlamda dönüştürme yolunda herkese çok iyi gelir. Birçok hastalığın üstesinden farklı yoga tekniklerini kullanarak gelebilirler.

Her yaş için uygundur.
– Temel anlamda üst bacaklar, kalçalar ve omurga çevresindeki bağ dokuları hedefler.
– Omurga, bel ve eklem sağlığı için faydalıdır.
– Tüm yang yoga tarzlarında bedende çalıştırılan bölgeler ağırlıklı olarak kaslardır. Yin yogada ise bedende çalıştırılan bölgeler öncelikli olarak bağ dokulardır.
– Yin yogada asanaların fiziksel tarifinden çok, fonksiyonel tarifleri üstünde durulur. Yani yapan kişinin hizasından çok, asanayı nerede hissettiğine önem verilir.
– Yin yogada asanalarda uzun süre pasif kaslarla kalarak bağ dokular üzerinde çalışmanın enerji bedenimiz için iyileştirici, terapiye dönük bir etkisi vardır.
– Yin yoga tüm “yang” yoga tarzlarını hem fiziksel, hem de enerjetik anlamda destekler.
– Bedeni ve zihni uzun süreli meditasyona oturmak için hazırlar.
Namaste

2009 yılında mK Yoga Merkezi’ni Kuran Merih Kenet Yoga Yolculuğunu anlatıyor. Çeyrek asırdır Yoga yolunda çalışmaları olan Merih Kenet, 9 yıllık yoga öğrencilik hayatında yogaya duyduğu minnettarlığını başkalarına aktarma ihtiyacıyla Yoga Eğitmeni olmaya karar verdi. Bu nedenle Bangolare Hindistan’da bulunan, yoga terapi konusunda uzmanlığı olan Vivekananda Üniversitesi’nin temel yoga eğitmenlik kursunu NV Raguramji başkanlığında YOGA FOUNDATION COURSE (YFC) bitirdi ve

Leave your thought

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.